مهر/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد گفت: با آغاز ماه مبارک رمضان، میزان تردد در محورهای استان یزد کاهش ۹۰ درصدی پیدا کرد.

محمد رستگاری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با بیان اینکه در تاریخ سوم فروردین و هم‌زمان با آغاز ماه مبارک رمضان، ۳۸ هزار و ۱۰۵ خودرو وارد استان یزد شده است، اظهار کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته کاهش ۹۰ درصدی داشته که علت آن، آغاز ماه مبارک رمضان و روزه داری مردم است.
وی ادامه داد: در اولین روز ماه مبارک رمضان تعداد خودروهای خروجی از محورهای مواصلاتی استان به ۴۳ هزار و ۹۶۰ دستگاه رسید که نشان از اتمام بسیاری از سفرها به علت شروع این ماه مبارک است.
رستگاری با بیان اینکه این کاهش مسافرت‌ها در زمینه جابه‌جایی با ناوگان عمومی استان نیز مشهود بوده است، عنوان کرد: تعداد سفر و مسافر ورودی به استان از طریق ناوگان عمومی نسبت به مدت مشابه سال قبل در روز گذشته حدود ۶۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با تأکید بر اینکه هم‌وطنان در ایام تعطیلات نوروز سفرهای خود را مدیریت کرده‌اند، اظهار داشت: در شرایطی که سال‌های گذشته اوج سفرهای نوروزی را در هفته اول فروردین شاهد بودیم، در سال جاری به علت شروع ماه مبارک رمضان، سفرهای نوروزی توسط هم‌وطنان زودتر از سال‌های گذشته آغاز شد به‌نحوی‌که بیشترین تعداد خودروی ورودی به استان مربوط به تاریخ ۲۶ اسفند بود و در این روز ۴۷ هزار و ۲۳۲ خودرو وارد استان یزد شد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today