باشگاه خبرنگاران/ استاندار کردستان گفت: از ابتدای روز ٢٥ اسفند سال گذشته تا پایان روز ٣ فروردین‌ سال‌ جاری، میزبان ١٥ هزار ۵۴۹ گردشگر خارجی در استان بوده‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۳ درصد افزایش داشته است.

اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان در جلسه هماهنگی بین ارگان‌ها و استانداران استان‌های مختلف کشور که به صورت بر خط با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای روز ٢٥ اسفندماه تا پایان روز ٣ فروردین‌ماه سال‌جاری، میزبان ١٥ هزار ۵۴۹ گردشگر خارجی در استان بوده‌ایم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۳ درصد افزایش داشته است.
استاندار کردستان همچنین از رشد ٩٥ درصدی اقامت مسافران و گردشگران نوروزی در مراکز اقامتی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد، افزود: بنا به آمارهای رسمی این دبیرخانه در این بازه زمانی تعداد ١٠٦ هزار١٩٧ نفر در مراکز اقامتی دائم و موقت استان اقامت داشته‌اند که در مقایسه با نوروز سال ١٤٠١ رشد ٩٥ درصد را نشان می‌دهد.
او عنوان کرد: در این مدت زمانی بیش از ۴۸۴ هزار و ۲۱۱ نفر نیز از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده‌اند که این رقم نشان‌دهنده رشد ١١٥ درصدی مسافرین به نسبت مدت زمانی مشابه سال گذشته است.
زارعی کوشا با بیان اینکه تا روز گذشته شاهد ٧ درصد افزایش تردد نسبت به سال گذشته در کل محور‌های استان بودیم، گفت: از تاریخ ٢٥ اسفندماه تا پایان روز ٣فروردین‌ماه ۳۰۰ هزار و ۷۴ تردد جاده ای (خودرو ) در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است.
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر استان کردستان بیان کرد: در حال حاضر شرایط بسیار خوبی در کردستان برای خدمات‌دهی به مهمانان و گردشگران فراهم است و استقبال و بازدید خوب گردشگران نوروزی از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، نشان از امنیت پایدار در استان دارد.

او با اشاره به اینکه با همکاری دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر استان، تمام امکانات برای خدمات‌دهی به مسافران و گردشگران نوروزی بکار گرفته شده است، افزود: اجرای جشنواره اقوام ایرانی، اجرای ٣٠ برنامه متنوع نوروزگاهی در سطح استان و برپایی ١٠ نمایشگاه صنایع‌دستی از جمله برنامه‌هایی است که با همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان در حال برگزاری است و تا پایان تعطیلات در دو نوبت صبح و بعدازظهر ادامه دارد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online