فارس/ رئیس پلیس راه ایلام گفت: ۱۳ هزار و ۹۰۳ خودرو در ایلام از ابتدای تعطیلات نوروزی تا پایان روز گذشته به دلیل بروز تخلف اعمال قانون شده‌اند.

ابوالفضل کهزادی، رئیس پلیس راه ایلام اظهار کرد: از ۲۵ اسفندماه تا چهارم فروردین سه فقره تصادف منجر به فوت در جاده‌های برون شهری استان روی داده که این تعداد پارسال چهار مورد بود که کاهش ۲۵ درصدی را نشان می دهد.
وی افزود: همچنین پارسال در مدت یادشده هشت نفر جان خود را در تصادفات از دست دادند که امسال با کاهش ۶۳ درصدی به سه نفر رسیده است.
رئیس پلیس راه ایلام گفت: سال گذشته ۴۰ فقره تصادف منجر به جرح در مدت یادشده روی داد که امسال با کاهش ۱۳ درصدی به ۳۵ مورد کاهش یافته است، ۶۰ نفر نیز در این تصادفات پارسال مجروح شدند که امسال با کاهش دو درصدی به ۵۹ مورد رسیده است.
کهزادی بیان کرد: ۱۹۹ دستگاه خودرو و ۱۲ دستگاه موتورسیکلت از ۲۵ اسفندماه تا چهارم فروردین توقیف و به پارکینگ منتقل شده‌اند.
وی ادامه داد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا پایان روز گذشته ۱۳ هزار و ۹۰۳ خودرو در این استان به دلیل بروز تخلف اعمال قانون شده‌اند.
این مقام مسئول تصریح کرد: یک هزار و ۸۶۲ مورد به دلیل سبقت غیر مجاز، 3 هزار و ۱۶۹ مورد سرعت غیر مجاز، یک هزار و ۷۷۷ مورد انحراف به چپ، ۷۵۹ مورد استفاده از تلفن همراه، ۳۳۶ مورد عدم استفاده از کلاه ایمنی و ۳۴۱ مورد نیز به دلیل عدم استفاده از کمربند ایمنی بوده است.

وی افزود: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا پایان روز گذشته ۴۷ نفر از رانندگان کامیون نیز به دلیل انجام تخلف اعمال قانون شده‌اند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/