باشگاه خبرنگاران/ بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، سنندج، بیجار، دیواندره و دهگلان دارای رنگ زرد هستند.

بهرام کندائی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در رنگ بندی اخیر در مقایسه با هفته قبل، شهرستان سقز از رنگ زرد به آبی و بیجار از آبی به زرد تغییر پیدا کرد و تعداد شهرستان‌های نسبتا پرخطر، چهار مورد شد.

ندائی افزود: طبق آخرین نقشه کرونایی کشور، در مقایسه با هفته قبل، تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز و نارنجی افزایش پیدا کرده و از تعداد شهرستان‌های آبی و زرد کم شده است.

وی گفت: بر این اساس تعداد ۱۳ شهرستان وضعیت قرمز (بسیار پرخطر)، ۴۸ شهرستان وضعیت نارنجی (پرخطر)، ۱۹۴ شهرستان وضعیت زرد (نسبتا پرخطر) و ۱۹۳ شهرستان نیز در وضعیت آبی (عادی) قرار گرفته‌اند.

کندائی عنوان کرذ: مقایسه روند ابتلا به کرونا در کشور روند افزایشی را نشان می‌دهد که در ایام تعطیلات و مسافرت‌ها می‌تواند زنگ خطری باشد، بنابراین توصیه می‌شود شهروندان نسبت به رعایت اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با کرونا از قبیل تزریق واکسن (به ویژه برای کسانی که ۶ ماه از تزریق دوز قبلی آنان گذشته باشد)، زدن ماسک مخصوصا در محیط‌های سربسته، پرهیز از تردد‌های غیر ضروری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی اقدام کنند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online