ایرنا/ رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس گفت: نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل درون شهری گنبد شامل تاکسی، تاکسی تلفنی، اتوبوس و مینی‌بوس برای سالجاری بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافت.

رسول پایدار، رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس اظهارکرد: براساس پیشنهاد شهرداری و تصویب شورای شهر گنبدکاووس، نرخ کرایه تاکسی در مسیرهای سی و شش گانه درون شهری با افزایش ۳۰ درصدی به طور میانگین برای هر نفر از ۳۰ هزار ریال به ۴۰ هزار ریال و از ۲۵ هزار ریال به ۳۵ هزار ریال افزایش پیدا کرد.
وی افزود: همچنین کرایه اتوبوس و مینی‌بوس هر نفر با افزایش حدود ۵۰ درصدی در مسیرهای داخل شهری از ۱۲ هزار و ۵۰۰ ریال به ۲۰ هزار ریال و از ۱۰ هزار ریال به ۱۵ هزار ریال تغییر یافت و در مسیرهای منتهی به روستاهای اطراف هم نرخ کرایه از ۲۰ هزار ریال به ۳۵ هزار ریال رسید.
وی ادامه داد: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر، نرخ کرایه تاکسی‌های تلفنی درون شهری گنبدکاووس تا مسافت چهار کیلومتر، ۱۵۰ هزار ریال و از چهار کیلومتر بالاتر ۱۷۰ هزار ریال تعیین شده‌ است که از ساعت ۲۰ تا پنج صبح مبلغی به کرایه اصلی اضافه می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس افزایش نرخ کرایه را با توجه به افزایش هزینه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی یک روال معمول در تمام شهرها دانست و گفت: بر اساس مصوبه شورا میزان افزایش نرخ کرایه‌ها با توجه به شرایط فعالان حوزه حمل و نقل شهری و وضعیت درآمدی مردم تعیین می‌شود.
محمد عظیم‌زاده سرپرست سازمان مدیریت و حمل و نقل شهرداری گنبدکاووس افزود: هم اکنون هزار و پنج دستگاه تاکسی، ۶۰۰ دستگاه تاکسی تلفنی و ۳۲ دستگاه اتوبوس و مینی بوس تحت نظارت سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری گنبدکاووس مشغول فعالیت هستند.
شهر گنبدکاووس ۱۷۰ هزار نفر جمعیت و حدود ۲۸ کیلومتر مربع وسعت دارد.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today