صبح ساحل/ رئیس اهدای عضو استان هرمزگان گفت: آرین ملیوار کودک ۲ و نیم ساله بندرعباسی نخستین اهدای عضو در هفتم فروردین ماه ۱۴۰۲ در استان به نام خود ثبت کرد.پ

محمود حسین پور، رئیس اهدای عضو استان هرمزگان اظهار کرد: اعضای این کودک با رضایت خانواده به سه بیمار نیازمند پیوند، اهدا شد.

وی بیان کرد: این کودک ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ به دنبال تصادف و ضربه به سر، با کاهش سطح هوشیاری به بیمارستان صاحب الزمان بندرعباس منتقل و در بدو ورود، در بخش مراقبت های ویژه بستری شد.

رئیس اهدای عضو استان هرمزگان اظهار کرد: با توجه به شدت آسیب وارده و گسترش خونریزی داخلی، عملکرد مغزی این کودک خردسال مختل و مرگ مغزی در تاریخ پنجم فروردین جاری توسط پزشکان متخصص داخلی و جراحی مغز و اعصاب، داخلی، بیهوشی و پزشکی قانونی تایید شد.

حسین پور یادآورشد: بعد از تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده ملیوار برای اهدا اعضای فرزندشان، کبد و ۲ کلیه این فرشته کوچک، طی عمل هاروست(عمل برداشت عضو) توسط تیم جراحی اعزامی از شیراز برداشت و جهت پیوند به سه کودک نیازمند، به بیمارستان ابن سینا شیراز منتقل کردند.

در سال گذشته، ۱۹ اهدای عضو در هرمزگان ثبت شد و خانواده‌های اهدا کننده با ایثار خود، جان بیش از ۵۰ بیمار، که حیاتشان در گرو دریافت عضو پیوندی بود؛ نجات دادند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today