تسنیم/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از ذخیره‌سازی مناسب مرغ و گوشت منجمد در استان خبر داد.

سید احسان عسکری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: جهاد کشاورزی به عنوان دستگاه متولی توزیع کالاهای تنظیم بازار، طوری برنامه‌ریزی کند که این کالاها به دست مصرف کننده واقعی برسد.

وی با اشاره به ذخیره‌سازی مناسب مرغ منجمد و گوشت قرمز منجمد توسط جهاد کشاورزی، افزود: سیاست ستاد تنظیم بازار ذخیره‌سازی کالاهای اساسی است که این مهم به خوبی در استان انجام گرفته است.

عسکری با بیان اینکه ذخیره‌سازی مرغ منجمد و گوشت قرمز منجمد به میزان مورد نیاز انجام گرفته است، ابراز کرد: در حال حاضر بازار استان کمبودی به لحاظ مرغ و گوشت قرمز ندارد و در صورت نیاز این محصولات وارد بازار می‌شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به توزیع مرغ گرم به بازار، افزود: کشتارگاه‌های استان در این زمینه نهایت همکاری را داشته باشند.

عسکری ادامه داد: خروج مرغ از استان ممنوع است و بسیج اصناف در این زمینه نظارت داشته باشد تا هیچ مرغی از استان خارج نشود.

وی خاطرنشان کرد: توزیع میوه شب عید به بهترین شکل ممکن انجام شد و سیب و پرتقال شب عید 32 درصد کمتر از قیمت بازار به دست مردم رسید.

عسکری بیان کرد: ستاد تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد بهترین عملکرد را در عید نوروز و ماه مبارک رمضان در میان ستادهای تنظیم بازارهای کشور داشت.

وی با اشاره به اینکه در سال 1400 کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ نرخ تورم رتبه اول کشور را در اختیار داشت، گفت: طبق ارزیابی وزارت کشور، کهگیلویه و بویراحمد در ماه‌های پایانی 1401 به لحاظ نرخ تورم در رتبه بیست و هشتم کشور قرار گرفت.

در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ذخیره‌سازی خوب مرغ و گوشت قرمز منجمد گفت: از وزارت جهادکشاورزی خواستیم 1200 تن مرغ منجمد برای استان در نظر بگیرد.

سید علی معتمدی پور با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر بازار مرغ و گوشت با مشکلی مواجه نیست، گفت: در نوروز 1402 یک میلیون جوجه‌ریزی در سطح استان انجام گرفت و در این مدت دو هزار تن مرغ گرم توزیع شد، ضمن اینکه مرغ منجمد به اندازه مورد نیاز به بازار عرضه کردیم.

 

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today