مهر/ مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با توجه به پیش بینی هواشناسی استان در خصوص کاهش دما و وزش باد شدید در روزهای پیش رو، نسبت به مخاطرات مربوط به این پدیده های جوی هشدار داد.

محمد هنربر، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه فعالیت سامانه جوی از عصر امروز چهارشنبه آغاز شده و تا بعد از ظهر شنبه ادامه خواهد داشت، کاهش شعاع دید و اختلال در فعالیت ناوگان حمل و نقل، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنرها و تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت به ویژه چادرهای مسافرتی و احتمال سقوط اشیا و احتمال آسیب به صنعت کشاورزی را از مخاطرات این وضعیت جوی عنوان کرد.

وی همچنین نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و اصابت صاعقه هشدار داد و گفت: بر اساس اعلام هواشناسی در نواحی مستعد بارش تگرگ و در نواحی سردسیر و کوهستانی لغزندگی، مه گرفتگی، کولاک برف و اختلال در تردد پیش بینی می‌شود.

هنربر بر ضرورت اطمینان از استحکام سازه‌های موقت به ویژه چادرهای مسافرتی تاکید و نسبت به تعطیل و حداقل محدود کردن فعالیت‌های عمرانی و عدم عبور و مرور و پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال، به همراه داشتن تجهیزات الزام از جمله لباس زمستانی و سوخت کافی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و اجتناب مطلق از اتراق در بستر و اطراف مسیل‌ها و احتیاط در گذر از حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در سفرهای برون شهری، در جابجایی عشایر توصیه کرد.

وی با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، در نواحی سردسیر آمادگی برای برف روبی توسط دستگاه‌های مربوطه و پرهیز از انجام هر گونه عملیات کشاورزی، عدم تردد دامداران و عشایر در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها، انتقال نهاده‌های کشاورزی به مکان‌های مسقف را ضروری دانست.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today