تسنیم/ فرماندار الیگودرز گفت: گردشگران و مسافران نوروزی از سفر به منطقه گردشگری آبشار آب سفید تا اطلاع ثانوی پرهیز کنند.

ایمان خسروی، فرماندار الیگودرز اظهار داشت: منطقه گردشگری آب سفید در پی ریزش بهمن 27 اسفندماه سال گذشته در محوطه آبشار این منطقه تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

وی از مردم و مسافران نوروزی خواست به‌علت ریزش سنگ و احتمال سقوط بهمن به‌دلیل گرم‌ شدن هوا از سفر و حضور در منطقه گردشگری آبشار آب سفید خودداری کنند.

آبشار آب سفید یکی از آبشارهای شهرستان الیگودرز است که به عروس زیبای آبشارهای ایران معروف است. این آبشار در منطقه پشت کوه ذلقی در حدود 50 کیلومتری شهر الیگودرز در منطقه‌ای به‌نام پشت کوه ذلقی واقع‌شده و در فصل بهار پذیرای گردشگران زیادی است.

پوشش جنگلی و گیاهی در اطراف آبشار آب سفید زیبایی و طراوت خاصی به این منطقه توریستی داده است. آب این آبشار از دل تونلی در دل یک کوه سنگی بیرون می‌آید و ارتفاع آن نزدیک 70 متر و عرض تاج آن در فصل پرآبی حدود 8 متر است.

آبشار آب سفید به رود رودبار لرستان می‌پیوندد و سرانجام به دز می‌ریزد. آب این آبشار به‌سبب برخورد با سنگ‌ها به‌شکل حباب سفید درمی‌آید و به‌همین سبب به آب سفید معروف است.

 

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy