ایرنا/ سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: ۲ هزار و ۴۹۱ مورد حیوان‌گزیدگی فقط طی یک سال رخ داده که این مسئله نگران‌کننده است و عملا تهدید جدی برای سلامت شهروندان به شمار می‌رود.

فیض الرحمن رسولی زاده، سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اظهار کرد: بیماری هاری یک بیماری واگیر و ۱۰۰ درصد کشنده بوده که از طریق حیوان‌گزیدگی به انسان منتقل می‌شود اما در صورت اقدام به موقع قابل پیشگیری و درمان است.
وی بیان کرد: هم‌اینک ۳۱ مرکز پیشگیری از هاری در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر وجود دارد که در صورت مراجعه بیماران دچار گزش حیوانات، اقدامات پیشگیرانه لازم از جمله تلقیح واکسن، پیشگیری و درمان را ارائه می‌کنند اما ضروری است سایر دستگاه‌های اجرایی نظیر دامپزشکی، شهرداران، نیروی انتظامی، محیط زیست، بخشداران و فرمانداران نیز به موازات حوزه بهداشت همکاری لازم در این زمینه را داشته باشند.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: متاسفانه سال گذشته یک کودک به دلیل بیماری هاری دچار مرگ شده و طبق آمار در سال گذشته تعداد ۲ هزار و ۴۹۱ مورد حیوان‌گزیدگی به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده‌اند که نسب به مدت مشابه سال قبل‌تر از آن نشان‌دهنده افزایش ۱۰۰ درصدی است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today