ایسنا/ مسئول حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از صدور رأی در دادگاه تجدیدنظر مبنی بر محکومیت فروشنده اشیای عتیقه در استان خبر داد.

ملک حسین قویدل چوکانلو، مسئول حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان شمالی اظهار کرد: برای پرونده این متهم در محاکم قضایی پرداخت ۹ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی و ضبط تمام اقلام مکشوفه به نفع میراث‌فرهنگی صادر شد.

وی افزود: با استناد ماده  ۵۶۶ مکرر به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی مبنی بر اینکه هرکس نمونه تقلبی آثار فرهنگی تاریخی اعم از ایرانی و خارجی را به‌جای اثر اصلی بسازد یا آن را به‌قصد عرضه، قاچاق یا فروش، معرفی، حمل یا نگهداری کند یا با آگاهی از تقلبی بودن اثر خریداری کند به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و جزای نقدی معادل نصف ارزش اثر اصلی با اخذ نظر کارشناس میراث‌فرهنگی محکوم می‌شود.

قویدل چوکانلو عنوان کرد: کشف جرم و دستگیری مجرمان، تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضایی به‌منظور رسیدگی و اجرای حکم ازجمله اقدامات لازم در راستای پیشگیری از وقوع جرایم علیه میراث‌فرهنگی و صیانت و حفاظت از اماکن، تجهیزات و اموال منقول و غیرمنقول است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today