ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت کیش گفت: طی ۲ ماه نخست سال جاری و با بازرسی‌های انجام شده، ۴۳۵ کیلوگرم مواد غذایی و بهداشتی تاریخ گذشته در این جزیره کشف و معدوم شد.

محمدرضا رضانیا، رئیس مرکز بهداشت کیش اظهار کرد: در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری، هفت مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی به دادگاه معرفی و از این میان یک مورد متخلف نیز پلمب گردید.

وی با اشاره به بیش از سه هزار و ۴۴ بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی کیش طی ۲ ماه گذشته، اضافه کرد: این بازرسی‌ها برای نظارت بر رعایت بهداشت و سلامت کیشوندان و گردشگران انجام شد.

رئیس مرکز بهداشت کیش ادامه داد: تمامی متصدیان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، خوراکی و بهداشتی به صورت مستمر زیر ذره بین بازرس‌های بهداشت محیط بوده و بر اساس قانون ماده ۱۳ مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی پیگیری و با متخلفین بهداشتی برخورد خواهد شد.

رضانیا ۴۴ مورد نمونه برداری از مواد غذایی، ۱۸ مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی از آب آشامیدنی، چهار مورد بازدید از مدارس و مهدهای کودک، پنج مورد بررسی آلودگی ناشی از فاضلاب، ۱۲ مورد نمونه برداری از نان، ۵۹ مورد صدور صلاحیت بهداشتی، ۶۸۰ مورد اندازه گیری کلر از آب آشامیدنی، ۳۴ مورد اخظار بهداشتی و ۳ هزار و ۶ مورد سنجش مواد غذایی با تجهیزات پرتابل را از مهمترین اقدامات انجام شده در زمینه بهداشت محیط در کیش عنوان کرد.

وی با بیان اینکه طی ۲ ماه نخست سال جاری به ۶۴ شکایت بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط کیش رسیدگی شده است، افزود: شهروندان عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی می‌توانند مورد تخلف را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات مردمی و به شماره‌های ۱۹۰ و ۴۴۴۲۳۳۱۱ گزارش دهند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today