صدا و سیما/ تینا مدانلو با شکست مقابل حریف ازبکستانی از دور رقابت‌های جهانی کنار رفت.

بیست و ششمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان از امروز دوشنبه هشتم خرداد ماه در سالن ۲۵۰۰۰ نفری «کریستال» شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان تا ۱۴ خرداد ماه با حضور ۹۴۹ تکواندوکار در ۱۶ وزن (۸ وزن بانوان + ۸ وزن آقایان) برگزار شده و تا روز ۱۴ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.
در نخستین روز این رقابت‌ها تینا مدانلو تکواندوکار مازندرانی با شکست مقابل حریف ازبکستانی از دور رقابت‌های جهانی کنار رفت.

وزن ۵۷- کیلوگرم
دور نخست: مدانلو صفر - مدینا میرابزالووا از ازبکستان ۲
راند اول: ۱۰ بر ۵ نماینده ازبکستان
راند دوم: ۱۳ بر صفر نماینده ازبکستان

تینا مدانلو از دور رقابت‌ها کنار رفت.

فردا مازندران با ۲ هوگوپوش در ۲ بخش بانوان و آقایان به شیاپ جانگ می‌رود و حسین پور و پوراسماعیل مبارزات خود را پیگیری خواهند کرد.
پس از قرعه کشی انجام شده، حسین پور و اسماعیل پور حریفان خود را شناختند.
در روز دوم مسابقات در اوزان ۶۷- و ۷۳- کیلوگرم بانوان و ۵۸- کیلوگرم آقایان پیگیری می‌شود که «زهرا پوراسماعیل» در وزن ۷۳- کیلوگرم و «علیرضا حسین پور» در آقایان نماینده مازنی‌ها و تیم ملی تکواندو ایران در روز دوم پیکار‌ها خواهند بود.
زهرا پوراسماعیل با حضور ۳۳ تکواندوکاردر وزن خود ابتدا «سیمراگلیا» از ایتالیا را پیش رو دارد و در صورت برتری با برنده دیدار مونته نگرو و کره جنوبی دیدار می‌کند. دابین لی از کره جنوبی یکی از پر افتخارترین تکواندوکار سنگین وزن جهان به حساب می‌آید. در سمت جدول پوراسماعیل «نادیکا بوزانیچ» از صربستان حضور دارد.
در وزن ۵۸- کیلوگرم ۷۱ تکواندوکار ثبت نام کرده اند، علیرضا حسین پور «وینسنته پیزارو» از شیلی را پیش رو دارد. از طرفی اگر حسین پور برنده شود باید به دیدار برنده نماینده پناهندگان و کامرون و یا ایتالیا دیدار می‌کند. «ویتو دلاکویلا» از ایتالیا دارنده مدال طلای المپیک توکیو ۲۰۲۰ و قهرمانی جهان ۲۰۲۲ مکزیک است.
گفتنی است، مازندران ۳ نماینده دیگر در روز‌های آتی مسابقات جهانی را دارد که مقابل حریفان خود مبارزه می‌کنند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today