ایسنا/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: یارانه اعتباری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مشروط به خرید، ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

شهریار عباسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با بیان اینکه دولت سیزدهم در راستای تحقق اهداف و برنامه‌ها، فعالیت‌های متعددی انجام داده که یکی از این برنامه‌ها، طرح ملی کالابرگ الکترونیک است، اظهار کرد: طرح ملی کالابرگ الکترونیک، یک طرح ملی و مصوب مجلس است و دولت بر اجرای این طرح مصمم است، لذا تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف و مکلفند در راستای اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند.
وی یکی از مهمترین اهداف اجرای این طرح را حمایت دولت از اقشار کم‌درآمد عنوان کرد و گفت: یارانه اعتباری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به میزان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد که این افزایش اعتبار، مشروط به خرید است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام تصریح کرد: ستاد استانی اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیک تشکیل شده و در سطح شهرستان‌ها نیز همه فرمانداران ملزم به تشکیل این ستاد هستند و فاز اول این طرح برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اجرا می‌شود.
عباسی با بیان اینکه زیرساخت‌های طرح ملی کالابرگ الکترونیک در استان فراهم شده است، گفت: این طرح در روستاها در قالب فروشگاه‌های سنتی نیز قابل اجرا است.
وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین مزیت‌های کالابرگ الکترونیکی این است که مردم می‌توانند یک‌ماه زودتر از یارانه نقدی به روش اعتباری، ۱۱ قلم کالای اساسی خود را خرید کنند، تصریح کرد: این طرح به‌صورت اختیاری است و هیچ اجباری در کار نیست و مردم به هر میزان از اعتبار یارانه خود از کالاهای یادشده خریداری کنند، بقیه اعتبار آنها در قالب یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.
۱۱ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیک شامل شیر کم‌چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات (ماست پرچرب پگاه)، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/