صدا و سیما/ رئیس پلیس فتای استان یزد از دستگیری فردی خبر داد که در فضای مجازی با وعده خواستگاری و ازدواج از دختران جوان اخاذی می‌کرد.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتای استان یزد اظهار کرد: دختر جوانی با در دست داشتن شکایتی به پلیس فتا مراجعه کرد و مدعی شد در فضای مجازی با شخصی ناشناس آشنا شده که بعد از چند ماه چت کردن وارد رابطه صمیمی تری شده بودند. 

وی افزود: اخاذ اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی با چرب زبانی و جلب اعتماد دختران با وعده ازدواج، به عکس‌های خصوصی دست پیدا می‌کرد و با تهدید به اینکه تصاویر خصوصی را به مخاطب‌های او ارسال می‌کند شروع به اخاذی برای رسیدن به اهداف شوم خود می‌کرد. 

رئیس پلیس فتای استان یزد بیان داشت: موضوع بلافاصله پس از اخذ اظهارات و بررسی مستندات شاکی، برای پیگیری در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت، در بررسی‌های اولیه مشخص شد متهم با فریب دختران در فضای مجازی با وعده خواستگاری و ازدواج اعتماد افراد را جلب می‌کرد سپس با تهدید به انتشار این تصاویر، قصد اخاذی از آن‌ها را داشت. 

ابوطالبی گفت: با اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، عامل اخاذی با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و با مشاهده مستندات موجود، به اقدام مجرمانه‌اش اعتراف کرد و در نهایت پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد. 

وی ضمن تاکید بر اینکه اینگونه افراد شیاد در فضای مجازی کم نیستند گفت: کاربران در فضای مجازی به افراد ناشناس اعتماد نکنند و مراقب اطلاعات خصوصی خود باشند و هیچ وقت تصاویر خصوصی را روی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بارگزاری نکنند. 

رئیس پلیس فتا استان یزد بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا مرکز پاسخگویی به فوریت‌های سایبری به شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به صورت شبانه در جهت رفع مشکلات پاسخگوی سوالات شهروندان می‌باشند.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today