تسنیم/ امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به وجود ۷۰ چاه نفت بدون استفاده در سادات محمودی دنا گفت: در کنار این چاه‌های نفت، فقر، محرومیت و بیکاری در حال افزایش است.

حجت‌الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم، امام جمعه موقت یاسوج در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: 70 چاه نفت بدون استفاده در منطقه سادات محمودی وجود دارد در حالی با احداث پالایشگاه می‌توان به رفع محرومیت‌ها و ریشه کنی بیکاری جوانان این منطقه کمک کرد.

وی با اشاره به احداث کارخانه‌های صنعتی-تولیدی در دل مناطق کویری به دلیل قدرت چانه زنی نمایندگان مجلس آن مناطق، عنوان کرد: بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد بیداد می‌کند و دولت باید برای رفع مشکلات تدبیری کند و نباید در مسائل توسعه‌ای تحت تاثیر قدرت چانه زنی برخی از کاناون‌های قدرت قرار بگیرد بلکه به عدالت اجتماعی بیش از پیش توجه کند.

موسوی‌ اعظم با تاکید بر اینکه دولت باید به مناطق کمتربرخوردار و محروم توجه ویژه داشته باشد زیرا انتظار مردم همین است، ابراز کرد: اتصال یاسوج به ریل آهن بعد از سال‌ها به جایی نرسیده و طبق بررسی‌ها پروژه تعطیل شده است.

امام جمعه موقت یاسوج خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در خرداد 73 در سفر به کهگیلویه و بویراحمد در نشست با اعضای هیئت دولت و برخی مسئولان خواستار نگاه متفاوت نسبت به سایر استان‌ها در برنامه ریزی و تصمیم گیری و توجه بیش از پیش به این دیار به دلیل عمق فقر و محرومیت شد.

موسوی اعظم تاکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد مشکلات زیادی دارد و بدون شک تا کارخانه‌های مختلف در این استان راه اندازی نشود مشکل بیکاری، فقر و نداری حل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برخی رسم‌های غلط همچون تیر اندازی و مراسم‌های شادی و عزا سبب داغدار کردن خانواده‌های زیادی شده و هنوز درس عبرت نمی‌‌گیریم، افزود: در این زمینه تمامی متنفذین، ربش سفیدان، نخبگان، مسئولان و آحاد مردم باید مشارکت داشته و برای برچیدن این رسم غلط تلاش کنند.

موسوی‌اعظم با اشاره به سنگینی مسائل شبه سیاسی در مسائل مختلف کهگیلویه و بویراحمد و غلبه حاشیه بر متن، گفت: اصولگرای و اصلاح طلبی را کنار بگذاریم و به فکر  حل مشکلات مردم باشیم.

وی با اشاره به سیاست افزایش جمعیت عنوان کرد: افزایش جمعیت مهم است اما به فکر جوانان بیکار هم باشید، اول این مشکل را حل کنید.

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به سقط جنین در کشور اذعان کرد: ای مردم از خدا بترسید سقط جنین حرام است بترسید و برای ترس از فقر این کار را نکنید.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today