تسنیم/ مدیرکل راهداری استان کرمان گفت: با توجه به شدت بارندگی‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی، محورهای روستایی تعدادی از شهرستان‌های استان کرمان دچار آب بردگی شده است.

احسان عراقی‌زاده، مدیرکل راهداری استان کرمان اظهار داشت: با توجه به شدت بارندگی‌ها و جاری شدن روان آب از بالا دست و طغیان رودخانه‌های فصلی، محورهای روستایی تعدادی از شهرستان‌های استان کرمان دچار آب بردگی شده است.

وی بیان کرد: در شهرستان راین محور روستایی راین – کرچ، محور روستایی گزک به گودر، محور روستایی عباس‌آباد – باب زنگی – دودران، محور روستایی فلنچ – قصرمیان، محور روستایی ده میرزا – عباس آباد، محور روستایی پریواز – دهشاوردی – توتک – جهاد آباد - بیدوری دچار آب بردگی شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل جاده‌ای استان کرمان از آب بردگی محور روستایی کشیت به گلباف در شهرستان گلباف خبر داد و گفت: شدت بارندگی‌ها و جاری شدن روان آب از بالا دست و طغیان رودخانه‌های فصلی محور روستایی مدبون، محور روستایی باب تنگل به قدمگاه و محور روستایی تزرج شرقی در شهرستان زرند نیز دچار آب بردگی شده‌اند.

وی با اشاره به آب بردگی محور روستایی راور – خورند – بغیجان، محور روستایی حرجند – گزک و محور روستایی هنک – گورک در شهرستان راور، بیان کرد: محور روستایی پاسیب چترود، محور روستایی ده بالا به گیشین به کوهپایه، محور روستایی کوهپایه فوسک و محور روستایی کوهپایه به دوران در شهرستان کرمان نیز دچار آب گرفتگی شده است.

عراقی‌زاده با اشاره به اقدامات صورت گرفته راهداری در این محورها از استقرار اکیپ راهداری جهت ایمن سازی محور و حضور کامل گشت‌های راهداری با چراغ گردان روشن و پلیس‌راه در محورهای فوق خبر داد و گفت: محورهای فوق باز بوده و تردد وسایل نقلیه در این محورها به کندی انجام می‌شود.

به گزارش تسنیم حمید سالخورده مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان پیش از این اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی و ادامه بارندگی و سیلابی شدن مناطق، در حال حاضر تمامی شهرستان‌های استان کرمان در آماده باش کامل بسر می‌برند، البته شدت بارندگی‌ها از اول هفته آینده کاسته می‌شود.

سیل و آبگرفتگی در 15 روستای استان کرمان

رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان امشب اظهار داشت: در پی وقوع باران‌های سیل آسا در بخش‌هایی از استان، تا کنون 5 شهرستان دچار سیل و آبگرفتگی معابر و منازل شدند.

وی با اشاره به امدادرسانی نیروهای هلال احمر در 15 روستا، افزود: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر تا کنون به 140 نفر امدادرسانی و 6 خودروی گرفتار در سیل را رهاسازی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه در پی وقوع باران‌های سیل آسا 31 خانواده دچار حادثه شدند، بیان کرد: آب 26 منزل مسکونی توسط نیروهای هلال احمر تخلیه شده است.

فلاح با اشاره به حضور 51 نیروی امدادی در قالب 14 تیم در مناطق حادثه دیده، تصریح کرد: در این عملیات‌های امدادونجات 14 دستگاه خودروی نجات، آمبولانس و سبک به‌کارگرفته شده است.

 

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar