تسنیم/ مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهمیه آرد نانوایی‌‌ها بر اساس ۲ شاخص کیفیت نان تولیدی و قانون‌مندی نانوایان است.

حسن رضاپور، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نشست کارگروه آرد، نان و گندم استان بر تشدید نظارت بر عملکرد نانوایی ها به صورت هدفمند و مردمی تاکید نموده و اظهار کرد: آمار و ارقام حاصل از سامانه های نظارتی به صورت روزانه رصد و جهت تصمیم گیری و کارشناسی دقیق در جلسات کارگروه آرد و نان مطرح می شود.
وی با اشاره به عزم جدی استان به ارتقا بهره وری در حوزه های مختلف گفت: باید تصمیمات لازم جهت افزایش بهره وری در حوزه آرد و نان استان اتخاذ شود.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار داشت: گشت های نظارت باید کنترل بیشتری بر روند آرد و پخت نان داشته باشند و برخورد قاطع با متخلفان را در دستور کار خود قرار دهند.
رضاپور تاکید کرد: نانوایی هایی که به اندازه کافی پخت نمی کنند یا سهم آرد خود را بدرستی مصرف نمی کنند مشمول اصلاح و کسر سهمیه شده و این سهمیه به سایر نانوایی های فعال تعلق خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح هوشمندسازی، رفتار نانوایان و نحوه مصرف سهمیه آرد و میزان فروشی نان به صورت کاملاً شفاف و دقیق قابل رصد و پیگیری است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندار افزود: طرح هدفمندی آرد و نان از بهمن ماه رسماً عملیاتی و با پوشش چند مرحله آغاز شده است.
وی با بیان اینکه در ابتدای اجرای طرح سه مرحله هدف گذاری شد اظهار کرد: اصلاح آدرس نانوایی ها، نصب کارت خوان هوشمند و رصد عملکرد نانوایی ها اجرایی شد.
وی گفت: نظارت بر فعالیت ها و بهبود کیفیت کاری نیز در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اضافه کرد با پیگیری های انجام شده بیش از 250 تن آرد نانوایی های استان جهت تخصیص به فرمانداری ها ابلاغ شد.
رضاپور اظهار کرد: این میزان تخصیص داده شده بیش از سهمیه کسر شده در استان است.
وی گفت: باید کیفیت نان بیشتر شود و این امر نیازمند بازرسی و نظارت دقیق می باشد زیرا یکی از اساسی ترین موضوعات مورد توجه این کارگروه افزایش سطح کیفیت نان است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today