فارس/ در استان کهگیلویه و بویراحمد با روی کار آمدن خداداد افشاریان یکی از داوران بین‌المللی و پیشکسوت فوتبال کشور و رئیس کنونی کمیته داوران کشور و یکی از ۸ عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال همه گمان می‌کردند که فوتبال استان دچار تغییر و تحول خواهد شد اما خداداد افشاریان در تقسیم وظایف خود میان استان کهگیلویه و بویراحمد و هیئت فوتبال و همچنین حضور در هیئت رئیسه فدراسیون و کمیته داوران شاید یک دهم وقت خود را نیز به استان خود تخصیص نداد.

گویی مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم  شنیده و می‌دانسته که چنین وضعیتی بر فوتبال کهگیلویه و بویراحمد حاکم است که در مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال استان این موضوع مهم را به افشاریان گوشزد کرد و از او خواست تا در استانش بیشتر بماند.

همین نماندن افشاریان در استان و سکنی گزیدن دائمی در تهران و مقیم مرکز شدن و نیامدن به یاسوج موجب شده تا حواشی بر فوتبال استان حکمفرما شود.

اگر چه در فوتبال کشور نیز وضعیتی گل و بلبل مشاهده نمی‌کنیم و شاهد این مدعا درگیری در لیگ دسته اول فوتبال کشور و ناتمام ماندن دیدار تیم‌های خیبر خرم آباد و داماش گیلان به دلیل مشکلات داوری از دست پخت‌های آقایان است، اینجا هم در استان کهگیلویه و بویراحمد دقیقاً در همین روز در رده نوجوانان شاهد درگیری و بزن و بکوب و کتک کاری داور توسط رده‌های پایه بودیم.

 

بازیکن جوان و نوجوان و رده پایه وقتی می‌بیند نظم و انضباطی بر فوتبال استان حاکم نیست قطعاً دست به چوب و چماق برده داور را با مشت و لگد نوازش می‌کند حال باید از آقای افشاریان پرسید آیا نمی‌خواهید به استان خودتان سفر کنید یا می‌خواهید همچنان مقیم تهران بمانید.

هر چند حکم این بازیکنان توسط آقای سرپرست دبیری هیئت فوتبال استان که از قضا او ساکن شهر یاسوج است! صادر شده اما  وقتی بازیکن نوجوان به وضعیت فوتبال استان واقف بوده و نظم و تدبیری نمی‌بیند دست به چنین اقداماتی می‌زند.

همین چند روز پیش بود که یکی از تیمداران به دلیل بی‌عدالتی و بی‌نظمی تصمیم به اقدامی انتحاری گرفته بود که اگر چنین اقدامی انجام می‌داد نه تنها برای فوتبال بلکه چیزی برای خود استان باقی نمی‌ماند.

یا همین چند ماه پیش که باز هم یکی از داوران فوتبال استان در استادیوم 15 هزار نفری یاسوج دست به اقدامی زد که در صورت عدم حضور مسئولان ورزش استان و عده‌ای از خیرخواهان ورزش؛ در تاریخ فوتبال استان و ایران برای همیشه به عنوان لکه سیاهی باقی می‌ماند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today