باشگاه خبرنگاران/ رئیس جمهور از روند اجرای طرح انتقال آب دریای عمان به اصفهان بازدید و دستور آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه را صادر کرد.

سید ابراهیم رئیسی صبح جمعه از روند اجرا و پیشرفت مرحله نخست طرح انتقال آب دریای عمان به استان اصفهان به صورت هوایی بازدید کرد.
عملیات اجرایی مرحله نخست این پروژه مهرماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد و هم اینک در ۲۴ نقطه فعال با حضور ۱۴ پیمانکار فعال است. پیش‌بینی می‌شود که مرحله نخست انتقال آب از دریای عمان تا پایان سال به اتمام برسد.
در مرحله نخست انتقال آب از دریای عمان ۷۰ میلیون متر مکعب و در مرحله دوم ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب به اصفهان انتقال داده می‌شود. طول مسیر انتقال آب از دریای عمان به اصفهان ۹۸۰ کیلومتر است و تاکنون آزادسازی ۵۲۰ کیلومتر از مسیر انجام و ۴۲۰ کیلومتر حفاری و ۲۱۴ کیلومتر لوله گذاری شده است.
افتتاح مرحله اول نیروگاه فولاد مبارکه با ظرفیت ۳۰۷ مگاوات و طرح تصفیه گازوئیل (DHT) پالایشگاه اصفهان از دیگر برنامه‌های سفر رئیس جمهور به اصفهان است.
همچنین مراسم افتتاحیه جایزه بین‌المللی مصطفی(ص) که به نوبل اسلامی در جهان مشهور است نیز عصر امروز با حضور رئیس جمهور در اصفهان برگزار خواهد شد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today