مهر/ استاندار ایلام گفت: پنج هزار میلیارد تومان برای تکمیل راه های منتهی به مهران هزینه شده است.

حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام اظهار کرد: جنس خدمت و مدیریت در اربعین سال‌جاری از گفتمان دوران دفاع مقدس بود و با لطف خداوند متعال و عنایت امام حسین (ع) اربعین سال ۱۴۰۲ بسیار باشکوه برگزار شد.
وی در ادامه با اشاره به نشست اخیر هیئت دولت با حضور رئیس‌جمهور، افزود: رئیس جمهور در نشست هیئت دولت از همه‌ دست اندرکاران اربعین قدردانی کرد و معاون اول رئیس‌جمهور نیز در این نشست اعلام کرد که در بازدید از پایانه‌ی مرزی مهران همه‌ی زوار از خدمات ارائه شده و زیرساخت‌ها اعلام رضایت داشتند.
بهرام‌نیا عنوان کرد: پس از طرح مشکلات و نیازمندی‌های استان در حوزه‌های مختلف در نشست هیئت دولت، رئیس‌جمهور به معاون‌اول خود مأموریت داد که در اسرع‌وقت نشستی با حضور وزرا و استاندار ایلام برگزار و مشکلات و نیازمندی‌های استان بررسی و این کمبودها برطرف شود.
نماینده عالی دولت در استان ایلام با قدردانی از همه‌ی اعضای ستاد مرکزی اربعین‌حسینی کشور و ستاد اربعین و مردم مهمان‌نواز استان، خاطرنشان کرد: ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار زائر ایام اربعین از مرز مهران تردد کردند و اربعین بسیار باشکوه برگزار شد.
استاندار ایلام با اشاره به اعتبارات هزینه شده در حوزه اربعین، اعلام کرد: از مجموع ۶‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه برای زیرساخت‌های اربعین طی دو سال، ۵ هزار میلیارد تومان برای راه‌های منتهی به مهران هزینه شد و این از برکات اربعین است.
وی با ذکر این مطلب که مدیریت و گفتمان اربعین از جنس دفاع مقدس بود، اظهار کرد: در اربعین همه‌ی مدیران با عشق به خدمتگزاری زوار عتبات عالیات پای کار آمدند و شاهد وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان برای برگزاری این کنگره‌ی بزرگ جهانی بودیم.
استاندار ایلام در ادامه سخنان خود به کسب رتبه‌های مهم در استان اشاره و با بیان این‌که ایلام متحول شده و در حال توسعه است، گفت: کسب رتبه نخست اشتغال، کسب رتبه عالی استانداری ایلام در ارزیابی‌های عملکرد مجموع مدیران ستادی استانداری توسط وزارت کشور، در رفع موانع تولید و اشتغال و ارتقا ۱۱ پله‌ای، رتبه ۹ کشوری در رشد اقتصادی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی رتبه ۵ کشور، در حوزه صادرات غیرنفتی رتبه‌ی اول مرزهای زمینی کشور، در تولید کالاهای استراتژیک (جزو ۷ استان برتر در تولید گندم با رشد ۸۶ درصدی)، بهبود ۱۳ پله‌ای نرخ تورم، رتبه اول تسهیل فضای کسب و کار، فعال‌سازی واحدهای راکد (فعال‌سازی ۱۰۶ واحد)، رتبه‌ی نخست ستاد اربعین، رتبه‌ی نخست کاهش ضریب جینی «بیشترین کاهش فاصله‌ی طبقاتی» در مناطق روستایی و شهری، رتبه نخست کاهش تصادفات جاده‌ای، رتبه دوم سامان‌دهی امور جوانان، رتبه دوم کاهش نرخ بیکاری، رتبه اول پرداخت تسهیلات ازدواج کشور، رتبه‌ی اول نهضت آبرسانی به روستاهای محروم، رتبه ۴ احیای واحدهای راکد و رتبه ۵ پرداخت تسهیلات تبصره (۱۶) کشور از جمله رتبه‌های برتر استان ایلام است.
وی همچنین با اشاره به این‌که استان ایلام پدیده نوظهور گردشگری در کشور است، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و صدا و سیمای استان در معرفی ایلام به‌عنوان پدیده نوظهور گردشگری بسیار مؤثر بودند که در این راستا از همه‌ی اصحاب رسانه استان و صدا و سیمای مرکز استان قدردانی می‌کنم.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/