باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افزایش ۱۴۷ درصدی ترانزیت کالای نفتی در ۶ ماهه امسال در بندر شهید رجایی خبر داد.

حسین عباس‌نژاد، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به افزایش ۱۴۷ درصدی ترانزیت کالای نفتی در ۶ ماهه امسال در بندر شهید رجایی گفت: طی این مدت ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۲۲۲ تن کالا از طریق این بندر نفتی تخلیه و بارگیری شده است.

وی ادامه داد: از این میزان جابه‌جایی ۲ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۴۴۴ تن مربوط به فرآورده‌های نفتی و ۳۹۰ هزار و ۷۷۸ تن نیز موادمعدنی صادراتی را شامل می‌شود.

به گفته مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی؛ در این بازه زمانی همچنین ۱۴۹ هزار و ۱۱۹ تن فرآورده نفتی با رویه حمل و نقل ساحلی (کاپوتاژ) و ۱۷۰ هزار و ۸۷۹ تن نیز با رویه ترانزیت جابه‌جا شده است.

عباس‌نژاد با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تا پایان شهریورماه امسال، ۲ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۱۶۵ تن انواع فرآورده نفتی در اسکله‌های چهارگانه نفتی بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است، اظهار کرد: در مدت یاد شده ۵۵۲ فروند شناور در اسکله‌های تحت نظارت بندر خلیج فارس پهلو گرفت که از این تعداد، ۴۴۷ فروند کشتی‌های حامل فرآورده نفتی و ۱۰۵ فروند نیز مربوط به شناور‌های موادمعدنی بوده است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today