ایسنا/ رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) دانشگاه شهید چمران اهواز از آغاز به کار مجدد این مرکز با ۵۶ زبان‌آموز پس از یک دوره وقفه خبر داد. 

داوود پورمظفری، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: پس یک دوره وقفه، خوشبختانه پذیرش دانشجویان بین‌الملل در سال تحصیلی جدید از سرگرفته شده است.

وی با بیان اینکه هدف مرکز آزفا آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان پیش از ورود به دانشگاه است، ادامه داد: در حال حاضر این مرکز میزبان ۵۶ زبان‌آموز از کشور عراق است. این زبان‌آموزان، ابتدا دوره آموزش زبان فارسی را می‌گذرانند و سپس برای تحصیل، به دانشکده‌ها معرفی می‌شوند.

رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری مدرسه‌های زمستانه در این مرکز گفت: مدرسه زمستانه برای دانشجویان کشورهایی برگزار می‌شود که در فرهنگ تمدن ایران قرار دارند مانند کشورهای آسیای میانه، هند، ترکیه، ازبکستان، ارمنستان و تاجیکستان. امیدواریم در این دوره‌ها افرادی از کشورهای مختلف شرکت کنند.

وی با اشاره به برگزاری دوره زمستانه تصحیح نسخه‌های کهن فارسی در سال تحصیلی جدید، افزود: این مدرسه ویژه افرادی است که به زبان فارسی مسلط هستند و دوره آموزشی را در تصحیح نسخه‌های کهن فارسی خواهند دید.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today