ایسنا/ مدیر روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی از تشدید فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس پنج الی هشت درجه ای دما از بعدازظهر سه شنبه ۱۱ مهر تا عصر پنجشنبه ۱۳مهر در استان خبر داد.

افشین ابراهیمی، مدیر روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: بارش باران به صورت رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات به صورت بارش برف دور از انتظار نیست.

وی افزود: لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، در نواحی مستعد بارش تگرگ و مه گرفتگی پیش بینی می‌شود.

وی گفت: توصیه می‌شود شهروندان از سفرهای غیر ضروری و اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها اجتناب، فعالیت‌های کوهنوری لغو و اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر، سیلاب‌های احتمالی و بارش تگرگ انجام گیرد.

وی با اشاره به وزش باد گاهی تا نسبتا شدید، خاطرنشان کرد: احتمال پرتاب اشیاء و سقوط اجسام و خسارت به سازه‌های سبک و شکستن سرشاخه‌های درختان، تابلوهای تبلیغاتی دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از ساختمان‌های نیمه کاره و ایستادن در مکان‌هایی که احتمال سقوط اجسام وجود دارد، دوری شود.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today