ایرنا/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: ۲۰۰ هکتار از نیزارهای تالاب فصلی «گروس» این شهرستان طعمه حریق شده و اطفای آتش به دلیل شدت وزش باد غیرممکن است.

فاروق سلیمانی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار کرد: آتش ساعاتی قبل در این تالاب فصلی شروع شده است و تاکنون ۲ تیم آتش‌نشانی، ماموران یگان حفاظت محیط زیست مهاباد و تعداد زیادی از مردم روستاهای اطراف برای مهار آتش به حاشیه این تالاب آمده اند.
وی اضافه کرد: با وجود حضور به موقع آتش نشانان، به دلیل عدم دسترسی خودروهای آتش نشانی به محل آتش سوزی، خشک بودن نیزارها و وزش باد تاکنون توفیق چندانی در مهار این آتش محقق نشده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: به دلیل مرتفع بودن نیزارها، گستردگی آتش و باتلاقی بودن محیط امکان اطفای حریق به راحتی میسر نیست و آتش هر لحظه گسترده تر می شود و نیروهای حاضر تا قسمتی از آتش را مهار می کنند، زبانه های آتش در محلی دیگر شعله‌ور می شود.
وی افزود: تلاش ها برای مهار این آتش سوزی ادامه دارد و پس از مهار آن، علت و خسارت‌های این آتش سوزی بررسی و اعلام می شود.
تالاب فصلی گروس با بیش از پنج هزار هکتار مساحت در نزدیکی تالاب بین المللی کانی‌برازان و از تالاب‌های اقماری جنوب دریاچه ارومیه به شمار می رود.
مهاباد علاوه بر تالاب فصلی «گروس» دارای تالاب‌های بین‌المللی کانی‌برازان و قوپی‌باباعلی، تالاب دایمی حسن‌خان و تالاب‌های فصلی داشخانه و قره‌قشلاق است و تالاب های این شهرستان هر سال در فصل پاییز و بهار میزبان هزاران قطعه پرنده آبزی و کنار آبزی مهاجر و بومی است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today