ایرنا/ بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که جو بیشتر مناطق استان اردبیل تا روز پنجشنبه (۱۳ مهر) ناپایدار است.

از عصر امروز (سه‌شنبه) با نفوذ سامانه بارشی نسبتا فعالی به استان ناپایداری‌ها در اکثر مناطق تشدید خواهد شد. این سامانه بارشی تا عصر پنجشنبه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
اوج فعالیت این سامانه بارشی از بعد از ظهر چهارشنبه (۱۲ مهر) تا بعد از ظهر پنجشنبه به‌ویژه در شهرستان‌های شمالی و مرکزی پیش‌بینی می‌شود.
با ورود این سامانه بارشی بر میزان ابرناکی افزوده شده و ضمن کاهش محسوس دمای هوا، وزش باد خزری (گاهی تند تا نسبتاً شدید)، رخداد مه، کاهش دید افقی، پایین آمدن ارتفاع کف ابر و بارش باران (گاهی به‌صورت رگبار و رعد و برق با احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر عمومی و در نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ و اصابت صاعقه و در نواحی مرتفع کوهستان سبلان با بارش برف انتظار می‌رود.
اداره کل هواشناسی استان اردبیل بر توجه به موارد توصیه شده در هشدارهای هواشناسی سطح زرد شماره ۴۹ و سطح نارنجی شماره ۵۰ تاکید کرده است.
روز جمعه (۱۴ مهر) موقتا جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما در استان اردبیل حاکم می‌شود، این وضعیت تا ظهر روز شنبه (۱۵ مهر) ادامه خواهد یافت، ولی از بعد از ظهر شنبه نفوذ موج دوم بارش‌ها دور از انتظار نیست هر چند بارش‌های روز شنبه در برخی از نواحی به‌صورت خفیف خواهد بود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today