میزان/ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال جهش تولید، ۱۰۲۰ معدن غیرفعال شناسایی شده به چرخه تولید باز خواهند گشت.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت صمت، علیرضا شهیدی با بیان این‌که هم اکنون کلیه معادن غیرفعال در سطح کشور شناسایی و رصد می‌شود، اظهار کرد: این امر در مورد واحد‌های صنعتی تعطیل شده نیز در حال اجراست و عملیات لازم جهت فعالسازی آن‌ها صورت می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به جنگ اقتصادی تحمیلی به کشور، تکمیل زنجیره ارزش تولید مواد معدنی و توسعه صادرات محصولات صنایع معدنی در دستور کار است.
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تاکید کرد: جایگزینی صادرات محصولات معدنی با نفت، امروز با جدیت در حال پیگیری است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: کشور به لحاظ معدنی دارای ظرفیت‌های عظیمی است به طوری که در برخی مواد معدنی جزو کشور‌های مطرح در دنیا به شمار می‌رود.

شهیدی اضافه کرد: باید تلاش کنیم با تقویت بخش معدن و صادرات محصولات معدنی زمینه رونق اقتصادی را در کشور فراهم کنیم.

در ادامه جلسه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به وضعیت واحد‌های تولیدی استان گفت: هم اکنون همه تلاش ما معطوف به تامین مواد اولیه مورد نیاز واحد‌های تولیدی استان است و در این راستا پیگیری‌های لازم از وزارت متبوع صورت گرفته است.

ناصر فغفوری ادامه داد: به منظور رصد واحد‌های تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی مقرر شد پیشرفت فیزیکی و قرارداد‌های راکد از سوی شرکت‌های صنعتی ظرف یک ماه آتی ارائه تا برنامه‌ریزی لازم برای فعال‌سازی این واحد‌ها صورت گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar