صدا و سيما/ پيتر شيف، کارگزار کهنه‌کار وال‌استريت در هشدار جديد خود گفت: ارز آمريکا نفرين شده و اعتماد جهاني به آن بالاخره از بين خواهد رفت. 

کارگزار وال استريت گفت: اين اتفاق بايد خيلي وقت پيش رخ مي‌داد. شيف در مورد سرنوشت توافق تجاري آمريکا و چين گفت: معتقدم هيچ فاز دومي براي اين توافق وجود نخواهد داشت، چرا که پکن با نزديک بودن انتخابات آمريکا، اهرم فشاري بر ضد واشنگتن در دست خواهد داشت. وي گفت: مشکل اصلي آمريکا وقتي اتفاق مي‌افتد که چيني‌ها ديگر اوراق قرضه ما را نخرند و يا فروش دارايي خود از اين اوراق را، شروع کنند.

اين کارگزار کهنه‌کار وال استريت هشدار داد: ممکن است اين پروسه همين حالا هم آغاز شده باشد؛ چين قبلاً بزرگترين سرمايه‌گذار اوراق قرضه آمريکا در جهان بود، اما از سال گذشته ژاپن بزرگترين دارنده اوراق قرضه آمريکا در جهان شده؛ هرچند پکن هنوز مي‌تواند از اين اسلحه استفاده کند و بيش از ۱ تريليون دلار از اوراق قرضه آمريکا را در اختيار دارد. به گفته شيف، اگر دلار سقوط کند، ديگر آمريکا قادر نخواهد بود، کالاهاي چيني را خريداري نمايد؛ چرا که قيمت آن‌ها جهش خواهد کرد. وي گفت: وقتي دلار سقوط کند که من معتقدم اين اتفاق خواهد افتاد؛ چيني‌ها حجم خريد محصولات کشاورزي آمريکا را به شدت افزايش مي‌دهند و آمريکايي‌ها نمي‌توانند محصولات زيادي از چين بخرند؛ چرا که قيمت آن‌ها براي آمريکايي‌ها گران‌تر خواهد شد. شيف افزود: ما به سوي يک بحران واقعي پيش مي‌رويم؛ بنابراين مشکل اين نيست که اقتصاد چين در حال رسيدن به اقتصاد آمريکا است؛ بلکه آن است که ما در واقع با صادر کردن ارز خود که ارزش آن بيش از واقعيت بود، از چيني‌ها با خريد کالاهاي آن‌ها سوءاستفاده مي‌کرديم و من معتقدم توانايي آمريکا براي ادامه اين کار در حال خاتمه يافتن است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar