خبرآنلاين/وزير کار با اشاره به ابلاغ مرحله پنجم منابع اشتغال روستايي گفت: با تحليل اشتغال ۵۵۰ هزار نفره سال ۹۸ به اين نتيجه مي رسيم، بخش قابل توجهي از ايجاد اشتغال در کشور عمدتا از هدايت و نظارت دولت حاصل شده است.

محمد شريعتمداري در نشست ويدئو کنفرانس با معاونين و مديران کل استاني، شفافيت و مبارزه با فساد را محور اصلي فعاليت‌ها و در رأس همه امور اين وزارتخانه دانست و اظهار داشت: فعاليت‌هاي مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي در همه سطوح ستادي و استاني بايد در شفاف‌ترين شکل ممکن انجام شود.
وي با بيان اينکه فعاليت مجريان بايد آشکار و براي مردم محسوس باشد، گفت: مديران تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان‌ها بايد اصل کار خود را بر مردم داري، خدمت به جامعه، مشارکت و ارتباط با مخاطبان هدف و مبارزه با فساد قرار دهند.
شريعتمداري با تاکيد بر ضرورت ارتباط مستمر مديران کل تعاون، کار ورفاه اجتماعي استان‌ها با تمامي سطوح مردم و جامعه کارگري و کارفرمايي، تصريح کرد: مديران بايد مسائل مردم را بشنوند، در فضاي مجازي حاضر و در حوزه کاري خود پاسخگو باشند.
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي افزود: مديران کل استان‌ها، سفيراني هستند که خدمات مجموعه اين وزارتخانه را به مردم اطلاع رساني و با دريافت و تبادل اطلاعات، آگاهي بخشي را در جامعه ترويج مي‌کنند.
شريعتمداري در اين نشست از مديران کل استان‌ها خواست تعامل و ارتباط خود را با نمايندگان مجلس، استانداران، ائمه جماعت و ديگر مسئولان گسترش دهند.
وي خاطر نشان کرد: باتوجه به نامگذاري سال ۹۹ به عنوان سال جهش توليد، ۳۳ برنامه در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي در ۸ سرفصل ارائه شده که بايد سرلوحه همه مديران کل استان‌ها قرار گيرد.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي بر ارائه مطلوب خدمات دولت و اطلاع رساني آن به مردم تاکيد کرد و آن را اميد آفرين خواند و گفت: کار براي خدا و خدمت به خلق منت ندارد و بايد کريمانه باشد، اگر مي‌گوئيم خدمات را منتشر کنيد براي ايجاد اميد و برطرف کردن يأس و خاموش کردن صداي کساني است که همواره بر طبل نا اميدي مي‌کوبند.

وي اظهار داشت: در سال پاياني دولت بايد از تمام ظرفيت‌ها براي انعکاس اقدامات انجام شده، استفاده شود.
شريعتمداري بر توسعه دولت الکترونيک، جلوگيري از مراجعه حضوري مردم و فراهم شدن زيرساخت‌هاي لازم تاکيد کرد.
وي با بيان اينکه پايان دادن به همه پروژه‌هاي نيمه تمام هدف اين وزارتخانه است، گفت: براي يک سال باقيمانده دولت برنامه‌هاي مشخصي دارم که بر اساس اولويت‌ها پيگيري مي‌کنم.
شريعتمداري تاکيد کرد: تمام تلاش خود را به کار مي‌بنديم تا همه پروژه‌ها در اين فرصت محدود به نتيجه برسد.

کارورزي، مشوق‌هاي بيمه‌اي و يارانه دستمزد مهمترين ابزارهاي کاهش هزينه‌هاي اشتغال
وزيرتعاون، کار و رفاه اجتماعي خاطر نشان کرد: با توجه به نياز اقتصاد کشور به سرمايه گذاري بايد شرايطي فراهم کرد که منابع مردم به سمت فعاليت‌هاي توليدي، اشتغال زا و توليد کالا و خدمات هدايت شود.
وي تشريح کرد: با تحليل اشتغال ۵۵۰ هزار نفره سال ۹۸ به اين نتيجه مي رسيم، بخش قابل توجهي از ايجاد اشتغال در کشور عمدتاً از هدايت و نظارت دولت حاصل شده است.

شريعتمداري گفت: يکي از اقداماتي که در زمينه رشد اقتصادي و اشتغال کشور مي‌تواند مؤثر باشد فعال کردن کارگروه اشتغال استان و ابلاغ مرحله پنجم اشتغال روستايي است.
وزيرتعاون، کار و رفاه اجتماعي از مديران تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان‌ها خواست مجموعه منابعي که به ايجاد اشتغال منجر شده را در قالب دفترچه‌اي منتشر و نسبت به اطلاع رساني اقدامات در سطح استان اقدام کنند.
وي با بيان اينکه کارورزي، مشوق‌هاي بيمه‌اي و يارانه دستمزد مهمترين ابزارهاي کاهش هزينه‌هاي اشتغال در کشور است بر توجه ويژه به اين موارد تاکيد کرد و حمايت و توجه به مهارت آموزي در استان‌ها را خواستار شد.

شريعتمداري با اعلام اينکه در حوزه کارآفريني زمينه لازم براي تشکيل باشگاه کارآفرينان در ۲۰استان ديگر فراهم شده است، گفت: تا پايان سال بايد همه استان‌ها اين باشگاه‌ها را تشکيل دهند و تا حد ممکن در کسب و کارهاي جديد از نيروهاي جوان استفاده شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar