ايسنا/ کارشناسان بازار بين المللي مي‌گويند سرمايه گذاران در پي بحران کوويد ۱۹، دو تا سه تريليون دلار ديگر به بازار طلا تزريق خواهند کرد.

اين به معناي آن است که قيمت طلا مانند طلايي که در صندوق ETF طلاي "اس پي دي آر گلد تراست" وجود دارد مي تواند حداکثر ۳۰ درصد افزايش پيدا کند.

مشکل اين است که وضع قرنطينه مقابله با شيوع بيماري کوويد ۱۹ به برخي مشکلات مالي از جمله آسيبهاي بلندمدت به شماري از اقتصادها و افزايش استقراض دولتي منجر شده و مسائلي از اين قبيل باعث نگراني سرمايه گذاران بزرگ مي شود.

طبق گزارش تحقيقاتي اخير شرکت مديريت دارايي فلزات ارزشمند اسپروت، در نتيجه شمار فزاينده اي از سرمايه گذران به دنبال خريد طلا براي کاهش ريسکهاي سرمايه گذاري خود و حفظ قدرت خريد داراييهايشان هستند. اکثر سرمايه گذاران مي دانند هنگامي که داراييهاي متنوعي را در اختيار دارند، طلا ريسکهاي کلي را متنوع مي کند. همچنين در بلندمدت، طلا ارزش خود را از نظر تورمي حفظ مي کند. نتيجه اين امر احياي علاقه به خريد طلا براي اهداف سرمايه گذاري بوده است.

در گزارش اسپروت آمده است: برخي از سرمايه گذاران سرانجام به طلا به عنوان يک سرمايه گذاري ضروري در مجموع داراييهايشان نگاه مي کنند. در حال حاضر ۲۰ درصد از سرمايه گذاران خريدهايي در بازار طلا انجام داده اند که معادل يک تا دو درصد داراييهايشان است. با اين حال شمار سرمايه گذاراني که خواهان طلا هستند به ۴۰ درصد افزايش پيدا کرده و احتمالا سه تا پنج درصد از دارايي شان را به خريد طلا اختصاص مي دهند. به عبارت ديگر پول بيشتري وارد بازار طلا خواهد شد و قيمتها را بالاتر مي برد.

بر اساس گزارش فوربس، اگر برآورد شرکت اسپروت صحيح باشد اونس طلا که اخيرا در محدود ۱۹۱۷ دلار معامله شد مي تواند تا مرز ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار صعود کند.

اونس طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار آمريکا ۱۹ دلار و ۹۰ سنت معادل يک درصد کاهش پيدا کرد و در ۱۹۳۲ دلار و ۶۰ سنت بسته شد. قيمتها در طول معاملات در پايينترين سطح تا ۱۹۱۴ دلار و در بالاترين سطح تا ۱۹۸۷ دلار معامله شدند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar