مهر/ رئيس سازمان حمايت از مصرف‌کنندگان گفت: افزايش قيمت مرغ و شکر غيرقانوني بوده و نرخ اين کالاها حتما به قيمت قبل باز خواهد گشت.

عباس تابش، رئيس سازمان حمايت از مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان در اين باره افزود: در بحث مرغ، آخرين مصوبه ستاد تنظيم بازار براي دو ماه آتي، جوجه‌ريزي ۱۳۰ ميليون قطعه براي واحدهاي توليدي است، اما پيش‌بيني انجمن توليدکنندگان مرغ گوشتي، کمتر از ۱۳۰ ميليون است.
وي گفت: مقرر شده با مديريت وزارت جهاد کشاورزي، واحدهاي توليدي ۱۳۰ ميليون قطعه جوجه را در برنامه داشته باشند.
رئيس سازمان حمايت از مصرف کنندگان درباره علت گراني مرغ هم افزود: هيچ مجوزي براي افزايش قيمت مرغ صادر نشده,، اما بارندگي‌هاي زياد در سطح کشور که حمل و نقل را دچار مشکل کرده و مشکلي که در ميدان بعثت تهران در خصوص گوشت ماهي رخ داد، مي‌تواند از دلايل افزايش قيمت باشد که اميدواريم به زودي قيمت‌ها به قيمت قبلي بازگردد.
تابش گفت: در جلسه گذشته مصوب شد، شرکت امور دام براي ذخيره‌سازي مرغ ورود نکند، تا بازار تأمين باشد.
وي در خصوص کنترل اين بازار گفت: اگر تا دو روز آينده قيمت‌ها به روال قبل برنگردد، بدون‌شک ورود خواهيم کرد و علاوه بر اين که در بازار جمع آوري نخواهيم داشت از ذخاير هم استفاده خواهيم کرد تا قيمت را پايين بياوريم.
رئيس سازمان حمايت از مصرف‌کنندگان در خصوص بالا رفتن قيمت شکر هم گفت: در بازار شکر اتفاق خاصي نيفتاده و شکر به اندازه کافي وجود دارد.
تابش افزود: قيمت شکر براي مصرف خانوار، کيلويي هشت هزار و ۷۰۰ تومان است و شرکت بازرگاني دولتي هم به اين قيمت اهتمام دارد.
وي گفت: افزايش ۳۰ درصدي قيمت شکر به دليل افزايش مصرف خانگي نيست، بلکه ممکن است ناشي از جايگزيني ارز نيمايي با ارز يارانه‌اي باشد.
تابش افزود: شکر موردنياز براي صنف و صنعت تأمين شده که قيمت آن در روزهاي آينده به قيمت قبل باز خواهد گشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar