فارس/ دولت روسيه در آخرين گزارش خود پيش بيني کرد که توليد نفت و گاز در اين کشور طي سال جاري و سال آينده کاهش يابد.

به نقل از تاس، دولت روسيه در آخرين الحاقيه خود به طرح توسعه انرژي اين کشور پيش بيني کرد که توليد نفت، گاز و ذغال سنگ در اين کشور براي سال 2021 و 2022 کاهش خواهد يافت. 

بر اساس اين  گزارش دولت روسيه انتظار دارد براي سال جاري نسبت به پيش بيني قبلي 43 ميليون تن پايين‌تر است. در حالي که دولت روسيه پيش‌تر پيش بيني کرده بود که براي سال 2022، 558 ميليون تن نفت توليد خواهد کرد اما در آخرين گزارش خود اين رقم را به 548 ميليون تن کاهش داده است. 

دولت روسيه همچنين معتقد است که توليد گاز طبيعي در اين کشور نيز کاهش خواهد يافت، اما در عين حال گفته که توليد گاز مايع‌شده در اين کشور تغييري نخواهد کرد و در سال 2021 معادل 30.1 ميليون تن خواهد بود. 

بر اساس طرح توسعه دولت روسيه قرار است تا سال 2035 توليد LNG در اين کشور سه برابر شده و به 140 ميليون تن در سال برسد. 

ميخائيل ميشوستين، نخست وزير روسيه، در ماه مارس گفته بود که روسيه به دنبال افزايش صادرات LNG هم هست؛ چراکه انتظار مي‌رود شاهد رشد پايدار تقاضاي LNG در بازار باشيم. 

در حالي روس‌ها از کاهش توليد نفت خود خبر مي‌دهند که به شدت در نشست اخير گروه اوپک پلاس تلاش کردند تا براي کمي افزايش توليد مجوز بگيرند. براي ماه آوريل روس‌ها مي‌توانند توليد نفت خود را 130 هزار بشکه در روز افزايش دهند و اين در حالي است که قرار شده ديگر اعضاي گروه اوپک پلاس توليد نفت خود را ثابت نگه دارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar