صدا و سیما/در سال ۹۹ ازصورتحساب‌های صادر شده برای شرکت‌های هواپیمایی که حدود ۸۰۰ میلیارد تومان بوده، با درنظر گرفتن شرایط خاص حاکم بر صنعت هوانوردی کشور فقط ۲۵ درصد را وصول کردیم.

سیاوش امیرمکری افزود: در سال ۹۸ توانستیم بیش از ۷۰ درصد مطالبات را دریافت کنیم و در سال ۹۹ نیز این همراهی و همکاری بین ما و شرکت‌ها وجود داشت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به عملکرد سال ۹۹ شرکت فرودگاه‌ها در تکمیل طرح‌های نیمه تمام فرودگاهی گفت: خوشبختانه ما در سال ۹۹ با برنامه‌ریزی دقیقی که انجام دادیم، موفقیم شدیم رکورد جدیدی را ثبت کنیم و طرح‌هایی که متوسط عمر آن‌ها ۵ تا ۶ سال و پیشرفت فیزیکی آن‌ها تقریبا ۶۰ درصد بود به بهره‌برداری برسانیم.

وی ادامه داد: این کار همزمان با ارائه خدمات و سرویس‌هایی بود که در فرودگاه‌های کشور به مسافران، شرکت‌های هواپیمایی و دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی ارائه می‌شد.

امیرمکری افزود: مهم‌ترین طرح ما با توجه به قدمت فرودگاه مهرآباد، پروژه بهسازی کامل تاسیسات ونصب و راه اندازی تجهیزات وسیستم سوییچینگ و سامانه اتوماسیون برج و اپروچ مهرآباد بود که خوشبختانه با تلاش متخصصان داخلی شرکت این کار بزرگ انجام شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به طرح‌های عمرانی این شرکت در سال جدید گفت: قدم بعدی ما در سال ۱۴۰۰ طرح بهسازی باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد است که یکی از طرح‌های مهم برای ایمنی پروازهاست که هماهنگی‌های لازم انجام شده و خوشبختانه با یک برنامه‌ریزی دقیق از اوایل اردیبهشت ماه این طرح آغاز خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar