تسنیم/ عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: با اقدامات مثبتی که وزارت صمت در حوزه عرضه و همچنین نظارت بر بازار سیمان و فولاد داشته، به مرور قیمت در کف بازار سیمان نیز تعدیل شده و هرچه بیشتر به قیمت واقعی خود نزدیک می شود.

حجت‌الله فیروزی درباره آخرین وضعیت قیمت سیمان در بازار گفت: یکی از مطالبات اصلی نمایندگان در برهه رای اعتماد به وزیر صمت، مسئله تنظیم قیمت سیمان و فولاد در بازار بود و آقای فاطمی امین اعلام کرد که در هر دو موضوع برنامه دارد و با یک راهکار تنظیم گرانه بازار این دو کالا را ساماندهی می‌کند. 
وی افزود: در جلسه اخیری که کمیسیون صنایع با آقای فاطمی داشت، ایشان توضیح داد که  با مدیریت بازار،  قیمت آن را به 37 هزار تومان رساندند و این قول را به نماینده های عضو کمیسیون داد که به مرور قیمت سیمان را دربازار به 25 هزار تومان برسانند. 
فیروزی درباره برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر کاهش دستوری قیمت سیمان و فولاد در بازار خاطرنشان کرد: آنطور که مسئولان وزارت صمت می‌گویند کاهش اخیر قیمت سیمان به دلیل اقدامات این وزارتخانه در راستای نظارت بر زنجیره تامین و توزیع سیمان بوده  و آقای فاطمی امین نیز تاکید کرد که در برنامه های این وزارتخانه برای ساماندهی قیمت سیمان و فولاد و دیگر کالاها اساسا مسئله قیمت گذاری دستوری جایگاهی ندارد. 
عضو کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: وزیر صمت در جلسه‌ای که با اعضای کمیسیون داشت، تصریح کرد که علت اصلی پایین آمدن قیمت سیمان عرصه عمده آن در بورس کالا بوده است، مسئله ای که موجب شده تا مصرف کنندگان واقعی با ثبت درخواست در سامانه بورس، به شکل شفاف نیاز خود را برآورده کنند و با این کار در حقیقت مشکلات بخش تقاضا به لحاظ سیستمی حل شده است.
وی عنوان کرد: امیدوارم با اقدامات مثبتی که وزارت صمت هم در حوزه عرضه و هم در حوزه نظارت بر بازار سیمان و فولاد داشته، شاهد این باشیم که به مرور قیمت در کف بازار نیز تعدیل شده و هرچه بیشتر به قیمت واقعی خود نزدیک شود. 
فیروزی همچنین درباره مصوبه هفته گذشته مجلس مبنی بر وارادات خودرو گفت: با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر واردات خودرو با هدف تنظیم عرضه و تقاضا در بازار خودرو، در صورت تایید شورای نگهبان، این مصوبه برای دولت لازم الاجرا خواهد بود. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar