باشگاه خبرنگاران/رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار با بیان اینکه با توجه به فراوانی عرضه سیب، نارنگی، کیوی و پرتقال کمبودی در بازار احساس نشده و قیمت میوه‌های زمستانی ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است، گفت: علی رغم آنکه میوه ارزانترین کالا محسوب می‌شود، اما به سبب شرایط اقتصادی برآورد ما بر آن است که ۴۰ تا ۵۰ درصد افراد توان خرید برای شب یلدا را ندارند؛ بنابراین عرضه میوه شب یلدا را به قدری زیاد می‌کنیم که نوسانی در بازار رخ ندهد.

مصطفی دارایی نژاد اظهار کرد: با توجه به فراوانی عرضه سیب، نارنگی، کیوی و پرتقال کمبودی در عرضه نداریم. ازیاد عرضه کاهو پیچ، کاهو سالادی، گوجه فرنگی و گل کلم منجر به کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت در میدان مرکزی شده است. همچنین ۴ تا ۵ هزار تن سیب زمینی و پیاز هم در این هفته به میادین کشور وارد شده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی درباره تامین میوه‌های شب یلدا گفت: اتحادیه بارفروشان از ۲ ماه پیش برای شب یلدا برنامه ریزی کرده است تا نوسانات قیمت، مردم را در تأمین مایحتاج دچار مشکل نکند. بدین منظور ۲ قلم پرمصرف شب یلدا اعم از هندوانه و انار نوسانی ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به کشت پاییزه هندوانه شب یلدا، قیمت‌ها را در بازار کنترل می‌کنیم.

دارایی نژاد قیمت هر کیلو هندوانه چینی یا گرد را ۵ تا ۶ هزار تومان و هندوانه بیضی را ۷ هزار تومان در میدان مرکزی اعلام کرد و افزود: برای تأمین انار شب یلدا بخشی از محصولات ساوه را دپو کردیم تا از افزایش قیمت در بازار جلوگیری شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان قیمت هر کیلو انار ساوه را ۱۰ هزار تا ۱۷ هزار تومان، انار شیراز ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان، انار کوهستان ۳۰ هزار تومان و انار دماوند ۳۳ هزار تومان در میدان اعلام کرد.

دارایی نژاد خاطرنشان کرد: هم اکنون مقدار قابل توجهی سیب زمینی در انبار‌های همدان، اردبیل و کرمانشاه دپو شده است و از طرفی به سبب تولید مناسب نه تنها کمبودی در عرضه نداریم، بلکه مقادیری محصول در حال صادرات به عربستان، عراق، ازبکستان و آذربایجان است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar