نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

محاسبه آزاد قیمت دارو، بازی جدید داروخانه‌‌های متخلف

منبع
اقتصاد آنلاين
بروزرسانی
محاسبه آزاد قیمت دارو، بازی جدید داروخانه‌‌های متخلف

اقتصاد آنلاین/ محاسبه آزاد قیمت دارو در داروخانه‌‌‌‌‌ها به بهانه قطع بودن سیستم تازه‌ترین و پرشمارترین موضوع اخیر گزارشات اعتراض و ثبت شکایات به داروخانه‌ها بوده که به گفته مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر طبق قانون تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی با این گروه برخورد قانونی خواهد شد.
 
 
تاکنون ارائه داروی بدون نسخه پزشک، رعایت نکردن قیمت دارو و یا خدمات دارویی، گرانفروشی، فروش محصولات قاچاق (دارو و مکمل)، غیبت مسئول فنی در داروخانه، فروش دارو بدون پروانه ی ساخت یا مجوز، نداشتن پروانه‌ی تاسیس و نگهداری یا عرضه یا فروش داروهای تاریخ گذشته از مهمترین تخلفات داروخانه ها بودند که اخیرا محاسبه آزاد قیمت دارو به‌بهانه قطعی سیستم نیز به آن اضافه شده است.
در همین رابطه مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برخورد قانونی با این گروه خبر داد و گفت: محاسبه آزاد دارو به بهانه قطع سیستم داروخانه تخلف است و با این گروه برخورد قانونی خواهد شد.  
علیرضا رحیم‌نیا گفت: یکی از مشکلاتی که متاسفانه زیاد هم گزارش می شود این است که برخی از داروخانه ها به بهانه قطع سیستم باعث استیصال فرد متقاضی دارو می شوند تا فرد مجبور به پرداخت بهای داروی بدون پوشش دفترچه بیمه شود که این تخلف است. 

وی افزود: به تمامی داروخانه هایی که صادقانه به مردم خدمت می کنند، احترام می گذاریم اما اگر بارزرسان ما به صورت نامحسوس وارد داروخانه شوند و کنترل کنند که سیستم داروخانه وصل است و به بهانه قطع سیستم، دارو را آزاد حساب کنند، تخلف واضح محسوب شده و به کمیسیون ماده 20 غذا و دارو ارجاع می شوند و برخورد مناسب قانونی با متخلفان انجام می شود. 
رحیم‌نیا خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده اینگونه تخلفات از طریق سامانه ۱۹۰ به وزارت بهداشت گزارش کنند تا اقدامات لازم انجام شود.
پس از گزارش تخلف از طریق سامانه 190 به وزارت بهداشت و طرح در کمیسیون‌های ذی‌صلاح بر طبق قانون تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی با داروخانه‌های متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره