ایسنا/ سخنگوی دولت با بیان اینکه هیات وزیران با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران موافقت کرد، گفت: همچنین واگذاری بخشی از سهام دولت در برخی بانک‌ها و شرکت‌های دولتی به افراد فاقد سهام عدالت که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند نیز تصویب شد.

علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه امروز هیات دولت گزارش سفر رئیس جمهور به نیویورک و همچنین گزارش سفر اربعین و سفرهای زیارتی پایان صفر ارائه شد، اظهار کرد: در حاشیه اخبار خوب و مثبت متاسفانه حادثه تلخی داشتیم و اقدامات سازماندهی شده‌ای با بهره برداری از بستر رسانه‌های معاند و با برنامه ریزی قبلی انجام شد که البته مردم خیلی زود صف خود را از آنها جدا کردند.

حضور رییس جمهور در اجلاس سران شانگهای

وی درباره سفر رئیس جمهور به نیویورک گفت: حضور ریاست محترم جمهور در اجلاس سران شانگهای و اجلاس و حضور در اجلاس سازمان ملل نکاتی همچون چندجانبه گرایی و عدالت خواهی کشور با تقدیر از سردار حاج قاسم سلیمانی را به روشنی نشان داد.

گزارش وزیر اطلاعات از پشت پرده ناآرامی‌ها

وی با اشاره به ارائه گزارش‌های مختلف در مورد ناآرامی‌های اخیر اظهار کرد: وزیر اطلاعات گزارشی از پشت پرده این اقدامات و همکاری رسانه‌های معاند ارائه کرد. شهردار تهران، وزیر بهداشت و اقتصاد نیز گزارشی از خسارات وارده به اموال عمومی از جمله آمبولانس‌ها و بانک‌ها را هم ارائه کردند. مقرر شد دستگاه‌های اجرایی از طریق مراجع حقوقی پیگیر جبران خسارت به اموال عمومی از سوی عاملان و مشوقان آن باشند.

وی همچنین گفت: با جدا سازی مردم از صف اغتشاش گران امید است که آرامش هر چه زودتر به کسب و کار عمومی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی باز گردد.و بتوانیم جبران خسارات را از عاملان، مسببان و کسانی که تهییج کرده‌اند دریافت کنیم.

تسویه حساب کامل با گندم کاران

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تسویه حساب کامل با گندم کاران، گفت: در برداشت و خرید تضمینی گندم رکورد شکنی شده است و تمام دیون گندم کاران به صورت کامل پرداخت شده است.

تصمیم دولت درباره استفاده از خدمات دفاتر سلامت برای  متصدیان واحدهای صنفی

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به برخی از مصوبات مهم دولت اظهار کرد: الزام متصدیان واحدهای صنفی به استفاده از خدمات دفاتر سلامت موجب ایجاد هزینه برای آنها شده بود و مانعی برای کسب و کار تلقی می‌شد که دولت مقرر کرد استفاده از این خدمات اختیاری باشد.

موافقت هیئت وزیران با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران

وی در ادامه افزود: هیات وزیران همچنین با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران موافقت کرد. به گونه‌ای که در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها این مبلغ به چهار میلیارد ریال، سایر شهرها سه میلیارد ریال و روستاها دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسد. سود این تسهیلات ۴ درصد و بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.

بخشی از سهام دولت در بانک ها به افراد فاقد سهام عدالت تحت پوشش نهادهای حمایتی تعلق می گیرد

همچنین واگذاری بخشی از سهام دولت در برخی بانک‌ها و شرکت‌های دولتی به افراد فاقد سهام عدالت که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند نیز تصویب شد. این مجموعه‌ها سود ده هستند و مثلا قرار است سهام بانک صادرات، ملت، تجارت به آنها واگذار شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar