صدا و سیما/معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها، دولت به واردکنندگان اجازه داده است تا دانه‌های روغنی و روغن تصفیه‌نشده را با تعرفه صفر وارد کنند.

محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت، با اعلام اینکه با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها، دولت این اجازه را به واردکنندگان داده است تا دانه‌های روغنی و روغن تصفیه‌نشده را با تعرفه صفر وارد کنند، گفت: واردکنندگان گندم هم می‌توانند محصولات دانه‌های روغنی را با تعرفه گمرکی و مالیات ارزش افزوده یک درصد وارد کنند.
وی با اشاره به مزایای واردات دانه‌های روغنی و روغن تصفیه‌شده گفت: اگر از ظرفیت واردات استفاده شود قیمت مواد اولیه در بازار افت می‌کند و موجب می‌شود قیمت تمام‌شده محصول هم کاهش یابد ضمن اینکه بازار‌های صادراتی هم حفظ می‌شود.
معاون صنایع عمومی وزیر صمت افزود: طبق تفاهم‌نامه‌ای که میان وزارت صمت و بانک مرکزی انجام شد، بانک‌ها مکلف شدند متناسب با آزادسازی ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی، تسهیلاتی با عنوان «سرمایه در گردش» در اختیار تولیدکنندگان شیرینی و شکلات قرار دهند که تاکنون محقق نشده است و این پرداخت نشدن تسهیلات، تخلف محسوب می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar