تسنیم/رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد ساخت مسکن ایثارگران گفت که زمین و پروانه رایگان است و پس از پیشرفت ۳۰ درصدی تسهیلات داده خواهد شد.

امیرحسین قاضی‌زاده معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص جزئیات ساخت و تحویل مسکن برای ایثارگران اظهار داشت: زمانی که نازک‌کاری به پایان برسد از ایثارگران ثبت‌نام می‌کنیم. آن‌ها آورده اولیه‌شان را می‌دهند. منزل‌شان را تحویل می‌گیرند و شروع به پرداخت اقساط می‌کنند.
وی ادامه داد: فاصله بین پرداخت منابع مالی و دریافت مسکن، ممکن است حداکثر بین دو سه ماه باشد. آورده اولیه را پیمانکار می‌‌آورد. اکنون طبق قانون آورده دولت زمین رایگان، پروانه رایگان و انشعابات است؛ زمین را دولت تامین می‌کند. مسکن و شهرسازی، شهرداری‌ها و وزارت نیرو تامین می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: پس از پیشرفت 30 درصدی در ساخت مسکن، تسهیلات بانکی پرداخت می شود. آن تسهیلات هزار فقره وام چهارصد میلیون تومانی است. بازپرداخت تسهیلات نیز 10 ساله است.
رییس بنیاد شهید اظهار داشت: در مدل فعلی فرد باید 3 تا 4 قسط پرداخت کند که مشمول دو تا سه تورم می‌شود، بعد به متقاضی می‌گویند پولی که پرداخت کردی کم است، برخی افراد نمی‌توانند منابع را تامین کنند و پروژه‌ها متوقف می‌شود. مسکن مهر و جهش ملی مسکن با همین چالش مواجه بودند. در مدلی که ما طراحی کردیم چون آورده اولیه را پیمانکار می‌آورد این مشکل ایجاد نمی‌شود. طبق قانون جهش ملی مسکن هر جا پروژه‌ای طبق این قانون اجرا شود باید 5 درصد پروژه را به ایثارگرانی بدهند که بنیاد شهید معرفی می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar