موسیقی ایرانیان/ آندره‌آ بوچلی، خواننده نابینای ایتالیایی و مشهورترین و بزرگ‌ترین تنور جهان موسیقی در مراسم افتتاحیه رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ در ورزشگاه المپیک شهر رم برنامه اجرا کرد.
 ۳۱ سال پس از آنکه لوچیانو پاواروتی فقید در افتتاحیه بازی‌های جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا آهنگ «بدون خواب» جاکومو پوچینی را خواند، نوبت به دوست قدیمی‌اش آندره‌آ بوچلی رسید تا این قطعه محبوب را در یک رقابت فوتبالی دیگر زنده اجرا کند. اجرای بوچلی آخرین بخش از مراسم افتتاحیه یورو ۲۰۲۰ بود که به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر برگزار می‌شود.

خواننده نامدار پس از آنکه اعلام شد قرار است خواننده افتتاحیه یورو باشد، از حضور و اجرای برنامه در ورزشگاه قدیمی و تاریخی المپیک رم ابراز شادمانی کرد و گفت: «بسیار خوشحالم که می‌توانم پیام امید و مثبت‌اندیشی به تمام ۲۴ تیم فوتبال حاضر در بازی‌های یورو بدهم.» همزمان با اجرای بوچلی، ۲۴ توپ بسیار بزرگ پرشده با گاز هلیوم در ورزشگاه به پرواز درآمد.

اجرای زنده آهنگ «بدون خواب» به یک اجرای مجازی با حضور سه خواننده دیگر رسید تا میلیون‌ها بیننده تلویزیونی مراسم افتتاحیه در سراسر جهان بتوانند از آن بهره ببرند. بوچلی از سال ۱۹۹۴ بیش از ۱۵ آلبوم انفرادی و ۹ اپرا روانه بازار کرده و ۸۵ میلیون نسخه از آثارش در دنیا به فروش رسیده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar