ایسنا/ سال ۶۷ منوچهر نوذری، منوچهر آذری و مهدی کاشانیان قطعه‌ای ریتمیک با موضوع «صرفه‌ جویی آب» در قالب برنامه «صبح جمعه با شما» به یادگار گذاشتند. این اشعار ریتمیک در آن زمان توسط محمد حاجی حسینی، شاعر و طنزپرداز رادیو سروده می شد.

سعید توکل، تهیه‌کننده برنامه قدیمی «صبح جمعه با شما» می‌گوید که این قطعه سال ۶۷ درباره‌ی بحران آب ساخته شد؛ معضلی که از دیرباز هم مورد توجه بوده است.

او سپس یادآور می‌شود: همان سال‌ها مرحوم استاد محمدحاجی حسینی اشعار را سروده بودند که ما در قالب ریتمیک با صدای این عزیزان آن را در قالب برنامه «صبح جمعه» ساختیم. این قطعه با ضرب و تنها توسط ایزد کاویانی در استودیو هشت رادیو اجرا شد.

توکل درباره‌ی استاد محمدحاجی حسینی، شاعر طنزپرداز رادیو نیز خاطرنشان می‌کند که سال ۹۸ به دلیل کهولت سن از دنیا رفت و ادامه می‌دهد: ایشان ۶۰ سال در این حوزه فعالیت کردند. قطعه ریتمیکی که ایشان سروده بودند، مربوط به برنامه «صبح جمعه با شما» بود. به هر ترتیب اگر برنامه‌ای برنامه می‌شد، تیمی زحمت می‌کشید. سال ۶۷ بود که آقای نوذری را دعوت به حضور در برنامه کردیم که ایشان هم سرمنشاء حضور هنرمندان دیگری به برنامه شدند و برنامه آن شکل و شمایل خاطره‌انگیز را به خود گرفت. آقای آذری هم از قبل از انقلاب در رادیو بودند و در این برنامه هم حضور داشتند.

ویدئوی بالا فیلمی از منوچهر نوذری، منوچهر آذری و مهدی کاشانیان است که قطعه‌ای ریتمیک با موضوع «صرفه جویی آب» را در برنامه «صبح جمعه با شما» اجرا کردند.

 ویدئوی کامل این قطعه قرار است جمعه (۳۰ مهر ماه) ساعت ۲۰ در برنامه «پرنیان صدا» از شبکه پنج سیما پخش شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar