فارس/ وزير امور خارجه ونزوئلا ادعاهاي رئيس‌جمهور کلمبيا در اين خصوص که کاراکاس قصد خريد موشک از ايران را دارد، تکذيب کرد.

«خورخه آريزا» وزير امور خارجه ونزوئلا روز جمعه اتهامات اخير دولت کلمبيا عليه تهران و کاراکاس را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاري «اسپوتنيک»، «ايوان دوکه» رئيس‌جمهور کلمبيا مدعي شده بود: «اطلاعات آژانس‌هاي اطلاعاتي بين‌المللي که با ما کار مي‌کنند، نشان مي‌دهد که ديکتاتوري "نيکلاس مادورو" علاقه‌مند است از طريق ايران به موشک‌هاي ميان‌برد و دور برد دست پيدا کند».

وي در ادامه ادعاهايش گفت، اين موشک‌ها «هنوز وارد ونزوئلا نشده‌اند» اما «ارتباطي در اين زمينه وجود دارد که به طور ويژه تحت دستور [ولاديمير] پادرينو [وزير دفاع ونزوئلا] قرار دارد».

آريزا ضمن رد اين ادعاها در حساب توئيتري خود نوشت: «[دوکه] در حال بازگشت به سمت داستان‌‌سازي و برچسب‌زني عليه ونزوئلا است تا اذهان عمومي را از کشتار و خشونت افسارگسيخته و قاچاق غير قابل کنترل مواد مخدر منحرف کند».

روابط ميان ونزوئلا و کلمبيا از سال ۲۰۱۹ و آغاز بحران سياسي در ونزوئلا شدت يافت. در اين سال، «خوان گوايدو» خود را رئيس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا اعلام کرد و مورد حمايت آمريکا و  برخي از کشورهاي غربي قرار گرفت.

تلاش گوايدو براي سرنگون کردن دولت قانوني ونزوئلا، علي‌رغم حمايت‌هاي خارجي ناکام مانده است و مادورو او را به تلاش براي ايجاد کودتا و دزديدن سرمايه‌هاي ملي اين کشور متهم کرده است.

از سوي ديگر، ونزوئلا و ايران که هر دو تحت تحريم‌هاي سنگين آمريکا و متحدانش قرار گرفته‌اند طي سال‌هاي اخير تلاش کرده‌اند روابط اقتصادي دوجانبه را گسترش دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar