تسنيم/ دستيار ويژه رئيس مجلس، گفت: نمايش ساختگي سازش امارات و بحرين با تل آويو صرفا هدف انتخاباتي دارد و فاقد ارزش است.

اشتفان شلتس سفير اتريش در جمهوري اسلامي ايران با دستيار ويژه رئيس مجلس و مديرکل بين الملل ديدار و گفتگو کرد.

در ابتداي اين ديدار، اميرعبداللهيان با اشاره به تاريخ روابط 500 ساله دو کشور گفت: مناسبات تاريخي و مراودات ديرينه تهران و وين  پشتوانه مناسبي براي تقويت و تحکيم همکاري فيمابين است.

وي با توجه به تشکيل گروه‌هاي دوستي پارلماني ايران و اتريش در مجلس يازدهم، بر توسعه هرچه بيشتر مناسبات پارلماني تاکيد کرد.

اميرعبداللهيان با انتقاد از رفتار استکباري کاخ سفيد در نمايش عادي سازي روابط امارات ‌‌و بحرين با رژيم صهيونيستي گفت: آمريکا با توسل به زور و رفتار آمرانه در صدد اجبار حاکمان برخي کشورهاي خليج فارس براي ايجاد رابطه با تل آويو است. اگر رفتار استکباري و‌ تحقير آميز  آمريکا در اين موضوع دخيل نبود نيازي به نمايش سيرک ترامپ در بالکن کاخ سفيد وجود نداشت. 

وي افزود: نمايش ساختگي سازش امارات و بحرين با تل آويو صرفا هدف انتخاباتي دارد و فاقد ارزش است.

اشتفان شلتس، سفير اتريش در تهران با تاکيد بر جايگاه و اهميت ايران در ثبات بخشي و امنيت در معادلات منطقه‌اي عنوان کرد: اتريش، ايران را کشور مهم و داراي نقشي بسزا در منطقه به ويژه در مبارزه با تروريسم و داعش مي داند. 

وي همچنين با اشاره به اين که ايران کشوري بزرگ و تاريخي و تمدني است و نقش ايران در منطقه مهم است بيان داشت: اهميت توسعه مناسبات پارلماني، افزايش مراودات و همکاري دو کشور را موجب خواهد شد و وين نسبت به تقويت تعاملات دو کشور از مسير ديپلماسي پارلماني تاکيد دارد.

در اين ديدار آخرين مناسبات پارلماني ، دوجانبه ، منطقه‌اي و بين‌المللي از جمله تحولات انتخاباتي آمريکا و‌ وضعيت عراق ، سوريه، افغانستان و يمن مورد توجه قرار گرفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar