نماد آخرین خبر

نور افکن‌های دفاع مقدس به روایت فرمانده ارتش

منبع
فارس
بروزرسانی
نور افکن‌های دفاع مقدس به روایت فرمانده ارتش

فارس/ فرمانده کل ارتش با بيان اينکه اگر دوران دفاع مقدس را يک کتاب قطور در نظر بگيريم، ما هنوز يک برگ از آن را هم نخوانده‌ايم، گفت: مسائل زيادي وجود دارد که هر کدام مي‌تواند يک نورافکن براي آينده کشوردر همه زمينه‌ها باشد.

نشست صميمي جمعي از فرماندهان و رزمندگان پيشکسوت ارتش جمهوري اسلامي ايران با فرمانده کل ارتش در ستاد فرماندهي آجا برگزار شد.

امير سرلشکر سيد عبدالرحيم موسوي فرمانده کل ارتش جمهوري اسلامي در اين ديدار، گفت: دوران هشت ساله دفاع مقدس در امتداد نهضت عاشورا و مکتب سرخ شهادت رقم خورده است.

وي افزود: اين دوران پر افتخار، برگ زريني در تاريخ پر فراز و نشيب ميهن اسلامي و يادآور رشادت و مجاهدت رزمندگاني است که با نثار خون پاک خود، از دين، شرف، حريّت و سرزمين اسلامي ايران دفاع کردند و صحنه‌هاي باشکوهي از حماسه و ايثار و فداکاري را آفريدند.

فرمانده کل ارتش با گراميداشت ياد و خاطره شهداي ۸سال دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع سلامت و همچنين تجليل از فداکاري و از جان گذشتگي ايثارگران و رزمندگان، ادامه داد: جاي بسي مباهات است که سلحشوران ارتش جمهوري اسلامي ايران در دفاع شکوهمند ۸ ساله خود، صفحات تاريخ را مزين به زيباترين صحنه‌هاي تقدس، سرافرازي و تجلي گاه انگيزه‌هاي غرور و عزت ملي ساختند.

وي با بيان اين‌که فرماندهان دفاع مقدس جزو غريب‌ترين فرماندهاني بودند که در سخت‌ترين شرايط، فرماندهي را بر عهده گرفتند و ما را به پيروزي رساندند، گفت: در زمان دفاع مقدس درس‌هاي زيادي در مسائل نظامي، مديريت نظامي، راهبري، فرماندهي مبتني بر اخلاق از اين فرماندهان ياد گرفتيم.

امير سرلشکر موسوي تصريح کرد: ارتش جمهوري اسلامي ايران، به همت و تلاش هاي بي‌شائبه فرماندهان و رزمندگان پيشکسوت عرصه ميدان هاي نبرد که جهاد فداکارانه را به‌عنوان رمز عظمت و استقلال کشور عزيزمان پاس داشته اند، مشحون از مباهات است.

فرمانده کل ارتش جمهوري اسلامي در پايان گفت: اگر دوران دفاع مقدس را يک کتاب قطور در نظر بگيريم، ما هنوز يک برگ از آن را هم نخوانده‌ايم. مسائل زيادي وجود دارد که هر کدام مي‌تواند يک نورافکن براي آينده کشوردر همه زمينه‌ها باشد.

در اين ديدار صميمي فرماندهان و رزمندگان پيشکسوت ارتش در دفاع مقدس به بيان خاطراتي از دوران سراسر افتخار دفاع مقدس پرداختند.

در اين ديدار که امير سرتيپ محبي راد، رييس کانون ازنشستگان، نيز حضور داشت، از امير سرتيپ شاهين راد، امير سرتيپ دوم صادقي، امير سرتيپ دوم رحماني، امير سرتيپ دوم ميرعشق الله، امير سرتيپ دوم عطايي، امير سرتيپ دوم عابدي، امير سرتيپ دوم اسدي، سرهنگ قوامي، درياداردوم لطيفي سرهنگ روح افزا، سرهنگ جبلّي و سرهنگ فردپور تجليل بعمل آمد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر