فارس/ وزير خارجه عراق در ديدار با ظريف با بيان اينکه روابط ايران و عراق تنها به منافع اقتصادي و مصالح سياسي خلاصه نمي شود، تصريح کرد: عراق اجازه نمي دهد تهديدي از خاکش متوجه همسايگان شود.
 
فؤاد حسين وزير خارجه عراق که به تهران سفر کرده بعدازظهر امروز (شنبه) در محل وزارت امور خارجه مهمان محمدجواد ظريف همتاي ايراني خود بود. 
در اين ديدار موضوعات مختلف مرتبط با روابط دو کشور، مسائل منطقه و همچنين تحولات صحنه بين المللي مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزير امور خارجه کشورمان در اين ديدار با اعلام حمايت جمهوري اسلامي ايران از روند سياسي و حاکميت عراق، امنيت اين کشور را براي جمهوري اسلامي ايران با اهميت خواند.

ظريف با اشاره به حملات انجام شده به اماکن ديپلماتيک جمهوري اسلامي ايران و ضرورت تضمين عزت و امنيت ديپلماتهاي ايراني در عراق،  هرگونه حمله به اماکن ديپلماتيک را محکوم و غيرقابل قبول خواند و توقف اينگونه اقدامات را مورد تاکيد قرار داد.

وزير خارجه جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اقدام تروريستي رژيم آمريکا در ترور سپهبد شهيد سردار حاج قاسم سليماني در خاک عراق، ايفاي مسئوليت دولت عراق در اين زمينه را خواستار شد.

فؤاد حسين وزير امور خارجه عراق نيز در اين ملاقات با تاکيد بر اهميت راهبردي مناسبات ايران و عراق گفت: روابط تهران و بغداد از تاريخ کهن و جغرافياي مشترک بهره مند است و تنها به منافع اقتصادي و مصالح سياسي خلاصه نمي شود.

وي افزود: عراق اجازه نمي دهد تهديدي از خاک اين کشور متوجه همسايگان شود.

بر اساس توافق انجام شده در اين ديدار مقرر شد يک هيأت فني عراقي براي اجرايي کردن توافقات دوجانبه از جمله در موضوع لايروبي اروند رود،  طي دو هفته آينده به جمهوري اسلامي ايران سفر کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar