نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

تخت‌روانچی: به ایران ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید می‌نشیند

منبع
ايسنا
بروزرسانی
تخت‌روانچی: به ایران ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید می‌نشیند

ايسنا/ نماينده کشورمان در سازمان ملل در گفت‌وگويي با بخش جهاني بي بي سي از واشنگتن خواست که رويکرد غيرقانوني خود در اعمال تحريم‌هاي يکجانبه عليه ملت ايران را کنار بگذارد.

مجيد تخت روانچي، نماينده ايران در سازمان ملل در گفت‌وگويي با بي بي سي در خصوص انتخابات آتي رياست جمهوري آمريکا گفت: ما تمايلي به دخالت در سياست‌هاي آمريکا نداريم. به ايران ارتباطي ندارد که چه کسي در کاخ سفيد انتخاب مي‌شود. مردم آمريکا رئيس‌جمهور بعدي‌شان را انتخاب مي‌کنند.
وي ادامه داد: در چند سال گذشته، تمام جامعه بين‌الملل شاهد خصومت‌هاي آمريکا عليه ملت ايران با اعمال تحريم‌هاي سخت بوده است؛ حتي غذا و مواد دارويي در زمان همه‌گيري نيز بخشي از اين تحريم‌ها بوده‌اند. اگر مي‌خواهيم درباره روابط ايران و آمريکا صحبت کنيم، اول از همه آمريکا بايد اين رويکرد غيرقانوني عليه ايران را کنار بگذارد که شامل تحريم‌هايي مي‌شود که چهل و چندسال است عليه ما اعمال شده‌اند.
تخت روانچي در خصوص احتمال بازگشت جو بايدن به برجام گفت: در اين باره يک سري مشکلات کليدي وجود دارد که بايد رفع شوند. اول از همه آنکه بايد به ما اطمينان داده شود که پيمان‌شکني دولت آمريکا در خصوص پيمان هسته‌اي ديگر تکرار نمي‌شود. اين اطمينان بايد به ايران داده شود. دوم مسئله آسيب‌هاي انساني و کالايي مطرح است که تحريم‌هاي چند سال گذشته عليه ملت ايران باعث ايجاد آن‌ها شده‌اند. اين براي‌مان مهم است که آسيب‌هايي که به ايران وارد شده، رفع شوند.
اين مقام ارشد کشورمان افزود: سومين نکته اين است که آمريکا بايد به اجراي کامل تعهدات برجامي خود بازگردد. اگر اينطور شود و جواب به دو مسئله اول رضايت‌بخش باشد، ما نيز مي‌توانيم به اجراي کامل تعهدات برجامي ملحق شويم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر