ايرنا/ صادق خان، نماينده ويژه پاکستان در امور افغانستان و سيد عباس عراقچي، معاون سياسي وزارت امور خارجه از حضور گروه تروريستي داعش در افغانستان و تهديدات آن براي صلح و امنيت منطقه ابراز نگراني کردند.

«صادق خان» نماينده ويژه پاکستان در امور افغانستان که در راس هياتي به تهران سفر کرده است، امروز يکشنبه با «سيد عباس عراقچي» معاون سياسي وزارت امورخارجه کشورمان ديدار و پيرامون تحولات افغانستان و به ويژه روند صلح آن کشور تبادل نظر کرد.
در اين ديدار صادق خان ضمن اشاره به تاثيرپذيري دو کشور ايران و پاکستان از تحولات افغانستان خواهان همکاري گسترده تر دو کشور در زمينه برقراري صلح پايدار در افغانستان شد.
عراقچي با ابراز اميدواري نسبت به بهره برداري از فرصت‌هاي صلح، اظهار داشت: صلح توام با رعايت حقوق اساسي مردم افغانستان و حفظ دستاوردهاي دو دهه گذشته مورد حمايت جمهوري اسلامي ايران خواهد بود.
وي از موضع نماينده ويژه پاکستان در خصوص همکاري نزديک در موضوعات مربوط به افغانستان استقبال کرده و آمادگي جمهوري اسلامي ايران را بدين منظور اعلام کرد.
دو طرف همچنين از حضور گروه تروريستي داعش در افغانستان و تهديدات آن براي صلح و امنيت منطقه ابراز نگراني کرده و توافق کردند تا در خصوص تحولات صلح افغانستان به مشورت‌هاي خود ادامه دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar