ايرنا/ معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دستور روحاني راه و زمينه حضور زنان در سطوح مختلف پست‌هاي تصميم‌گيري را هموار کرد.

معصومه ابتکار، معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده روز سه‌شنبه در ميزگرد عالي‌رتبه نشست مقام زن که به طور مجازي در سازمان ملل متحد برگزار شد، اين مطلب را مطرح کرد.
وي با يادآوري دستور حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري ايران در ۱۳۹۶ مبني بر اختصاص ۳۰ درصد از پست‌هاي تصميم‌گيري به زنان، افزود: اين مصوبه راه و زمينه‌هاي حضور زنان در سطوح مختلف پست‌هاي تصميم‌گيري دولتي را هموار کرد.
معاون رئيس جمهوري ايران در امور زنان و خانواده ادامه داد: ما هر ساله پس از اين دستور، کارت نمره‌اي براي وزرا و فرمانداران هر استان ارائه مي دهيم تا بتوانيم پيشرفتي را که از نظر ارتقاي زنان در سطوح مختلف مديريتي در دولت خود داشتيم را بسنجيم و ارتقا دهيم.
ابتکار اضافه کرد: همچنين دوره‌ها و برنامه‌هاي آموزشي را براي زنان در سطوح مختلف دولت ارتقا داديم که روي مهارت‌هاي مديريتي آنها کار مي‌کنند و دولت را قادر مي‌سازد تا مشارکت زنان را در سطوح مختلف افزايش دهد.
وي توضيح داد: در حال حاضر، هشت هزار رئيس و مدير زن جديد که در مراحل مختلف تصميم‌گيري وارد شده‌اند از جمله حدود ۹۶ زن در سطح معاونان وزير، ۱۶ زن در سطح معاونان فرماندار و همچنين سفرا و در بسياري از وزارتخانه ها، ما زنان را مي‌بينيم که پست‌هاي مهم تصميم‌گيري را در کشور ما عهده‌دار مي‌شوند.
معاون رئيس جمهوري ايران اظهار کرد: بنابراين ما از حدود پنج درصد از مديران زن در حدود ۷ سال پيش به ۲۵ درصد در حال حاضر رسيديم و هنوز هم در حال پيشرفت هستيم و اميدواريم که به زودي سهميه ۳۰ درصدي را به دست آوريم.
ابتکار خاطرنشان کرد: حوزه ديگري که براي مشارکت و تصميم‌گيري در جامعه ما بسيار مهم است، جامعه مدني است. ظرفيت سازي سازمان‌هاي مردم نهاد در کشور ما در حال انجام است.
وي با بيان اينکه ۲ هزار و ۷۰۰ سازمان غيردولتي با تمرکز بر موضوع زنان و خانواده‌ها فعاليت دارند و براي طرح‌هاي آموزشي اين سازمان‌ها تلاش کرده‌اند، گفت: يکهزار سازمان غيردولتي، پيش از همه‌گيري در کارگاه‌هاي منطقه‌اي آموزش ديده‌اند و هزار سازمان غيردولتي ديگر پس از همه‌گيري آموزش آنلاين دريافت کرده‌اند.
معاون رئيس جمهوري ايران در امور زنان و خانواده افزود: همه اين اقدامات، سازمان‌هاي غيردولتي را قادر مي‌سازد تا نقش فعال‌تري در جامعه مدني ما داشته باشند. همچنين ما پروژه‌هاي زيادي با اين سازمان‌ها داريم که در حال ارتقاي اهدافشان در ابعاد مختلف توسعه اجتماعي ما هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar