ايلنا/ نائب‌رئيس کميسيون امنيت ملي وسياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: صحبت‌هاي رئيس‌جمهور پيشين در خصوص خريد جزيره از سوي مسئولان جمهوري اسلامي، جنبه تبليغاتي و انتخاباتي دارد.

شهريار حيدري در گفت‌وگو با ايلنا، در واکنش به اظهارات محمود احمدي نژاد مبني بر اين که «مسئولان جمهوري اسلامي جزيره خريده‌اند تا درصورت جوشيدن خشم ملت به آنجا فرار کنند»، گفت: آقاي احمدي‌نژاد حرف‌هاي عجيب و غريب زياد مي‌زند و مي‌خواهد متفاوت‌تر از ديگران باشد؛ به همين خاطر اين‌گونه صحبت مي‌کند.

نائب‌رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: آقاي احمدي‌نژاد زماني، خودشان رئيس جمهور و مسئول قانون اساسي بودند و مي‌دانند اين قانون اجازه چنين کاري را به مسئولان جمهوري اسلامي ايران نمي‌دهد.

وي با بيان اين که به صراحت مي‌گويم هيچ مسئولي در جمهوري اسلامي نه جزيره خريده است و نه جزيره‌اي فروخته، گفت: بايد بگويم جزاير ما در خليج فارس استراتژيک و جزء سرزمين‌مان محسوب مي‌شوند؛ اين حرف‌هاي آقاي احمدي نژاد براي جلب توجه است و کميسيون امنيت ملي به موضوعاتي مي‌پردازد که واقعيت داشته و حساسيتي بر رويش وجود داشته باشد.

نماينده مردم قصر شيرين، سر پل ذهاب و گيلانغرب ادامه داد: به طور نمونه  شايعاتي در مورد متن قرار داد ۲۵ ساله ايران و چين مبني بر اين که جزايري واگذار شده است به گوش مي‌رسيد؛ ما آقاي ظريف و افرادي را که طرف اين سند بودند به کميسيون دعوت کرديم تا پيرامون موضوع توضيحاتي ارائه دهند؛ ايشان گفتند هيچ کجاي کشور به چيني‌ها داده نشده است بلکه استفاده از ظرفيت‍‌‌هاي موجود در دو کشور در قالب توافق و تفاهم نامه مطرح است و ايران مطلقاً چنين کاري انجام نشده است. 

وي با تاکيد بر اينکه خريد جزيره از سوي مسئولان جمهوري اسلامي کاملاً منتفي است، اظهار داشت: اعتقادم بر اين است که  صحبت‌هاي آقاي احمدي نژاد جنبه تبليغاتي و انتخاباتي دارد.

حيدري در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌که مردم چنين اظهار نظرهايي را  از سوي افرادي که روزي مسئوليت داشتند باور مي‌کنند، گفت: واقعيت اين است که  دادستان‌ها در کل کشور  مي‌توانند به صورت مدعي العموم به اين موضوعات ورود کنند؛ معتقدم دستگاه قضائيه مسئوليت دارد که به اين موارد ورود کند و اساسا اين نقد وجود دارد که چرا ورود نمي کند؟

وي تاکيد کرد: کسي که مي‌گويد مسئولين جمهوري اسلامي جزيره خريده‌اند که اگر روزي شرايط بهم ريخت فرار کنند، يعني چي؟ اين کار مصداق تشويش اذهان عمومي است.

نائب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: اولاً اين موضوع که صحت ندارد؛ ثانياً اگر بر فرض محال صحت داشت دستگاه قضا بايد ورود کند که چه مسئولي توانسته است جزيره خريداري کند، چرا که اين کار آسيب به امنيت و منافع ملي است، ثالثاً با چنين اظهار نظرهايي در واقع به دنيا گفته‌ايم جمهوري به خطر افتاده است و مسئولينش در حال فرار هستند؛ در حالي که ما يک سند همکاري بلند مدت با چين امضا کرده‌ايم و کشورهاي ديگر مانند روسيه هم خواهان چنين همکاري‌هاي هستند.  

وي خاطر نشان کرد: امروز جمهوري اسلامي قدرتمندتر از هر زمان ديگري در دنيا ظاهر شده است، اين صحبت‌ها حمله به امنيت و قدرت ملي و اصل حاکميتي است؛ چرا افراد اين حرف‌ها را مي‌زنند؟ يک عده هم باور مي‌کنند؛ اين طور  نيست که باور نکنند، اعتقادم بر اين است دستگاه قضايي ورود کرده و صحت و سقم موضوع را پيگيري کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar