فارس/ رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) که در صدر هیأتی بلندپایه به موریتانی سفر کرده، تأکید کرد که روابط این جنبش با ایران و حزب‌الله لبنان خوب است.

«اسماعیل هنیه» در جریان دیدار با شخصیت‌های کشور موریتانی به روابط حماس با ایران و جنبش‌ حزب‌الله لبنان پرداخت.
بر اساس گزارش امروز شبکه «العالم»، رئیس دفتر سیاسی حماس در این خصوص گفت: «طبیعتا روابط ما با ایران خوب است. روابط ما با حزب‌الله نیز خوب است و این روابط در دایره روابط راهبردی قرار دارد».
اسماعیل هنیه در ادامه اظهاراتش همچنین به حمایت‌های ایران از حماس اشاره کرد و با بیان اینکه حمایت‌های ایران از مقاومت فلسطین گسترده است، اظهار داشت که این حمایت‌ها بدون هیچ چشم داشت و شروطی صورت می‌گیرد.
«موسی ابومرزوق»، «خلیل الحیه»، «عزت الرشق» و چند دیگر از اعضای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در این سفر هنیه را همراهی می‌کنند.
خبرگزاری فلسطینی «شهاب» نیز شامگاه امروز به نقل از موسی ابو مرزوق عضو دفتر سیاسی حماس گزارش داد هیأت حماس پس از دیدار با مقامات رسمی، احزاب و گرو‌های مردمی موریتانی و گفت‌و‌گو با آن‌ها درباره تمام ابعاد آرمان فلسطین، امروز، این کشور را ترک کرده است.
هیأت حماس، شامگاه یکشنبه هفته جاری نیز سفر پنج روزه خود به رباط پایتخت مغرب را به پایان رساند.
هیأت حماس به دعوت رسمی حزب عدالت و توسعه مغرب که رهبری ائتلاف حکومتی این کشور را برعهده  دارد، به این کشور سفر و با مقامات دولتی و رهبران احزاب سیاسی و نهادهای دولتی و غیردولتی آن دیدار کرد.
پیش از این، برخی رسانه‌‌ها گزارش داده بودند که رئیس دفتر سیاسی حماس در روزهای آتی به ایران، لبنان و ترکیه سفر خواهد بود و با مقامات ارشد این کشور‌ها دیدار خواهد کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar